Balıkçılar, 1 Eylül’ü bekliyor

Trol ve gırgır ile balık avcılığının 15 Nisan’da başlayan yasak devri 1 Eylül itibariyle sona eriyor. 1 Eylül’de denize açılacak olan ...


Trol ve gırgır ile balık avcılığının 15 Nisan’da başlayan yasak devri 1 Eylül itibariyle sona eriyor.

1 Eylül’de denize açılacak olan teknelerde son rötuşlar yapılırken, balıkçılar yeni döneme palamut avı ile başlayacak.

Yeni dönemde palamut avının pek olmayacağı istikametinde işaretler aldıklarını lakin hamsiden az da olsa umutlu olduklarını söz eden balıkçılar, denize açılacakları günü bekliyor.

“HOPA, İSTANBUL ORTASINDA AVLANACAĞIZ”

Yeni dönemde hamsiden yana beklentilerinin olduğunu kaydeden Recep Nişancı, “Palamut geçen sene bu vakitlerde kendini gösterirdi piyasalarda vardı lakin şu an için kendini şimdi göstermedi. Geçen seneye nazaran çok zayıf. Yani olmayacakmış üzere görünüyor lakin hamsiden beklentimiz var. Hamsi zati her sene ister istemez az ya da çok oluyor. Teknede boya üzere son hazırlıkları yapıyoruz ağları tekneye alacağız. Sonrasında da artık denize açılmak için bekleyeceğiz. Balığın işareti nerede ise o tarafa gideceğiz. Genelde batı tarafına gidiyoruz. Yani Hopa, İstanbul ortasında avlanacağız.” dedi.

“DUYUMLARIMIZ PEK UYGUN DEĞİL, İNŞALLAH OLUR”

Tekne çalışanlarından Mahmut Buyruk de 1 Eylül’de ‘Vira Bismillah’ diyecekleri günü beklediklerini kaydederek, “Şu anda boya ve makine dairesindeki işleri yapıyoruz. Ağların son tamirini yaptıktan sonra Eylül 1’i bekleyeceğiz. Eylül 1’den sonra ‘Vira Bismillah’ diyeceğiz. Geçen sene hamsi de palamut da çok yoktu olağandı. Geçen sene Batı Karadeniz’de hamsi, Doğu Karadeniz’e nazaran daha iri idi. Bu sene duyumlarımız pek yeterli değil, inşallah olur.” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir