Batarya, akü ve LED devre kartları ile duvar kağıdı ithalatına kotalar tanımlandı

Şarj edilebilir iyon polimer bataryalar, lityum-iyon, nikel-metal hidrit ve lityum-iyonlu aküler, LED devre kartları ile birtakım kimyasal ...


Şarj edilebilir iyon polimer bataryalar, lityum-iyon, nikel-metal hidrit ve lityum-iyonlu aküler, LED devre kartları ile birtakım kimyasal eserlerin ithalatına tarife kontenjanı tanımlandı.

YENİ KOTA ÖLÇÜLERİ RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI

Ticaret Bakanlığı’nın Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan ithalatta kota ve tarife kontenjanı yönetimine ait bildiriyle tanımlanan kota ölçüleri, bildirim ekindeki listesinde belirtildi.

Tarife kontenjanının dağıtımı, gümrük yönetimlerince beyanname sırasına nazaran tahsis tekniği kullanılarak yapılacak.

FİRMALARIN KONTENJAN KULLANMASINA MÜDDET PÜRÜZÜ

Firmalar tarife kontenjanı kullandıktan sonra beyanname tescil tarihini takip eden 15 gün içinde yine kontenjandan faydalanamayacaklar.

15 ŞUBAT 2022 TARİHİNE KADAR GEÇERLİ

Bildirim kapsamında düzenlenecek ithal lisansları 15 Şubat 2022 tarihine kadar geçerli olacak.

DUVAR KAĞIDI İTHALATI KOTA TANIMLANAN ESERLERDEN OLDU

Birebir gazetede yer alan Cumhurbaşkanı kararıyla duvar kağıdı ve gibisi duvar kaplamaları ithalatına da kota tanımlandı. Kelam konusu eserlerin ithalatında uygulanan ek mali yükümlülükten muafiyet sağlanması hedefiyle kilogram başına 5 doların ve üzeri CIF değerini haiz olanları için tanımlanan kota, 5 Ağustos 2024 tarihine kadar 3 devir olarak öngörülüyor.

Bu kapsamda, kararda belirtilen gümrük tarife istatistik konumundaki duvar kağıdı ve duvar kağıdı gibisi kaplamaların ithalatına her yıl devri için 2,970 ton tarife kontenjanı tanımlandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir