Batman terörden temizlendi, vatandaşlar köylerine geri dönüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içeride ve dışarıda yaptığı başarılı operasyonlar sayesinde, Batman PKK'lılardan arındırıldı. Mehmetçik ...


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içeride ve dışarıda yaptığı başarılı operasyonlar sayesinde, Batman PKK’lılardan arındırıldı.

Mehmetçik teoristlerin kökünü kazırken, Sason ilçesine huzur hakim olmaya başladı.

Teröristler tarafından meskenleri yakılan ve 20 yıl köylerinden uzak kalan vatandaşlar, Mehmetçik sayesinde tekrar bölgeye gelmeye başladı.

Vatandaşlar, Devletin Köye Dönüş Projesi kapsamında sağlanan dayanakla kendilerine yine konut yapıyor.

“DEVLET 50 BİN LİRA TAKVİYE VERDİ”

Köylerine dönmek için devletin bütün muhtaçlıklarını karşıladığını belirten vatandaşlardan Mehmet Ali Öz, köyde huzur sağlandığı için bir yıl evvel dönüş yaptığını belirtti.

Ali Öz, “Köye Dönüş Projesi” kapsamında hane başı 50 bin lira dayanak aldıklarını belirtti.

“DEVLET VATANDAŞLARA HER TÜRLÜ DAYANAĞI SAĞLADI”

Bölgeye huzurun gelmesiyle vatandaşların meskenlerine geri döndüğünü söyleyen Sason Şehit Yakınları ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Lideri Mutalip Çelik, teröristlerin 90’lı yıllarda üs kurduğu köylerde huzurun sağlanmasıyla piknik yapılmaya başlandığını belirtti.

Çelik, “Şu anda Balbaşı köyündeyiz. Sason merkezden 40 kilometre uzakta, daha evvel teröristlerin üs kurduğu Zore bölgesindeyiz. O yıllarda teröristlerin üs kurduğu bu bölgede yüzlerce vatandaşımız konutlarını bırakarak, kaçmak zorunda kalmıştı.

Konutlarda harabe haline gelmişti. Şu anda hamdolsun devletimiz buralara yol getirdi. Burada yaşayan vatandaşlara her türlü takviyesi sağladı. Artık buralara şehit yakınları olarak pikniğe geliyoruz. Teröristler bölgeden sökülüp atılmış ve kararları bitmiştir.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir