Belgrad Ormanı’nda piknikler artık mangalsız yapılıyor

Türkiye'de yaşanan orman yangınları nedeniyle birçok valilik ormanlarda ateş, mangal ve semaver yakılmasını yasakladı. Bu yasaklar sayesinde ...


Türkiye’de yaşanan orman yangınları nedeniyle birçok valilik ormanlarda ateş, mangal ve semaver yakılmasını yasakladı.

Bu yasaklar sayesinde orman yangınlarının bir nebze önüne geçilirken, Belgrad Ormanı’na akın edenler ise kurala uydu.

Pazar gününü ailesiyle piknik yaparak geçirmek isteyenler, Belgrad Ormanı’nı doldurdu.

Vatanşlar mangal yakmama kuralına uyarken, koronavirüs kurallarını ise unuttu.

“MANGALIN YASAK OLMASINDAN MUTLUYUM”

Konutta hazırladıkları sandviçlerle ormana geldiklerini belirten Hasan Uncuoğlu, “Sandviçlerimizi, kahvaltımızı hazırlayıp meskenden getiriyoruz. Çok mutluyuz mangalın yasak olmasından. Son vakitlerde ormanlarımız yandı, hepimizin ciğerleri yandı.

Ben kendi adıma çok mutluyum mangalın yasak olmasından. Hakikaten kentin geriliminden kurtulmak için çocuklarla birlikte pak havada, tabiatta vakit geçirebilmek için geliyoruz ormanlara.

Aslında bu mangal yasağı ömür uzunluğu sürebilir ormanlarda. Birtakım hayvanların canları gitti, birtakım konutlar yandı. O yüzden biraz üzgünüm. Ormanları korumalıyız zira onlar bizim hayat kaynağımız.” dedi.

“AĞAÇLARLA DOLU BİR ALANDA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM”

Salıncakta sallanan 9 yaşındaki Ali Temir Uncuoğlu ise “Çok memnunum ağaçlarla dolu bir alanda olduğum için. Zati ormanların kalbimde bir yeri var, çok hoşlar.” halinde konuştu.

“TEMİZ HAVA SOLUYORUZ”

Derviş Şimşek ise “Mangalın yasaklanması hem orman yangınlarının önüne geçilmesi emeliyle hoş oldu hem de ormandaki pak havanın mangal dumanından kurtulması sağlandı. Ormanların yanmasının önüne geçmesi en kıymetli şey lakin bunun yanında hava daha pak oluyor.

Mangal dumanı insanları çok rahatsız ediyor. Orman yangınlarıyla ilgili canım gitmiş üzere insan ölmüş üzere üzüldüm. O ormanın içinde ben yandım. O yüzden dikkat edilmesi lazım. Şu ağacın altından çıktığında ağaç olmayan yerde nefes alamıyorsun.

Nasıl benim yaşama hakkım varsa o ağaçların yaşama hakkı var. Bir nevi orada bir cinayet gerçekleşti. Orada yalnızca ağaçlar ölmedi bütün canlılar öldü. Bir nevi cinayet yaşandı orada.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir