Beşiktaş maçında kural bilmeyen 4. hakem skandalı

Harika Lig'in 3. haftasında Beşiktaş, Fatih Karagümrük'ü ağırladığı müsabakada alandan 1-0'lık üstünlükle ayrıldı. Dakika 48'de ikinci sarı ...


Harika Lig’in 3. haftasında Beşiktaş, Fatih Karagümrük’ü ağırladığı müsabakada alandan 1-0’lık üstünlükle ayrıldı.

Dakika 48’de ikinci sarı karttan atılan Salih Uçan’ın akabinde Teixeira’nın yerine Necip Uysal’ın girmesi ise futbolseverleri şaşırttı.

Bu kararın ‘alanda 3 yerli olması zorunlu’ üzere bir kural yüzünden olduğu düşünülürken maçın bitmesiyle birlikte Sergen Yalçın’ın söylediği kelamlar gerçeği ortaya koydu.

KURAL NE DİYOR?

Kurala nazaran alanda bir ekip azamî 8 yabancı bulundurabiliyor lakin yerli sayısı için bir besbellilik yok. Yani bir ekipten rastgele bir yerli oyuncu kırmızı kart gördüğünde 8 yabancı motamot alanda yer alabiliyor.

“4. HAKEM DE KURALI BİLMİYOR O ZAMAN”

“TV’deki arkadaşlar bir şey bilmeden konuşuyorlar. Bizi suçluyorlar. Rastgele bir bilgileri yok. Alex’in sakatlığı vardı, 60’ta falan çıkaracaktık. Devam etmeyecekti. Çok hazır değildi. Hazırlamaya çalışıyoruz. 4-4-1’e dönünce Necip’i tercih ettik. Kural o denli değilse 4. hakem de kuralı bilmiyor, bizi kandırdı o vakit. Türk oynatmanız lazım dedi, biz de Necip’i aldık.”

Salih’in gördüğü kırmızı kartın akabinde ortaya çıkan kare de maçın 4. hakeminin kuralı bilmediğini doğruluyor.


(Görüntüler beIN Sports’tan alınmıştır)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir