Beyaz eşya satışları temmuzda sert düştü

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) tarafından açıklanan bilgilere nazaran; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın ...


Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) tarafından açıklanan bilgilere nazaran; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, derin dondurucu ve kurutucudan oluşan altı ana eser kümesinde iç satışlar Temmuz’da geçen yıl birebir aya nazaran yüzde 31 düşüşle 628,313 adet oldu.

İhracat ise Temmuz’da yüzde 16 gerileyerek 1.73 milyon adet olarak gerçekleşti.

Ocak-Temmuz periyodunda ise iç satışlar yüzde 15 artışla 5.26 milyon, ihracat da yüzde 35 yükselişle 14.5 milyon adet oldu.

“BAZ TESİRİ GERİ ÇEKİLMEYE NEDEN OLDU”

TÜRKBESD Lideri Can Dinçer, Temmuz sonuçlarındaki yüksek baz tesirine işaret ederek, “Türkiye beyaz eşya sanayi pandemi periyodunda güçlü sayılarla başarılı bir süreç geçirdi. Temmuz ayında ise yüksek baz tesirinin satışlarımız üzerindeki tesirini hissettik” dedi ve ekledi:

“Hammadde tedarikinde ezalar yaşanan bu devirde ülkemizin lokomotif dallarından olan beyaz eşya dalının rekabet gücünü müdafaası ismine maliyet yükü oluşturacak ek vergilerin en azından süreksiz müddet olarak kaldırılmasının rahatlatıcı bir adım olacağına inanıyoruz.” (REUTERS)

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir