Biden’a 3,5 trilyon dolarlık onay

ABD Temsilciler Meclisi, çoğunlukta olan Demokratlar’ın kendi ortalarında uzlaşı sağlamalarının akabinde Lider Joe Biden’ın 3,5 trilyon dolar ...


ABD Temsilciler Meclisi, çoğunlukta olan Demokratlar’ın kendi ortalarında uzlaşı sağlamalarının akabinde Lider Joe Biden’ın 3,5 trilyon dolar harcama içeren bütçe tasarısının ana kısımlarını onayladı.

Partilerin sandalye dağılımı temelinde 220 kabule karşı 212 red oyu alan 3,5 trilyon dolarlık taslak bütçe ile çocuk bakımı ve öbür toplumsal programların genişletilmesi planlanıyor.

1 TRİLYON DOLARLIK PAKET DE GEÇMİŞTİ

Temsilciler Meclisi tıpkı vakitte Senato’dan geçen 1 trilyon dolarlık altyapı teklifini de 27 Eylül’de oylamayı kabul etti.

Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi, 3,5 trilyon dolarlık bütçenin detaylarının belirlenmesi için Temsilciler Meclisi ile Senato’nun birlikte çalışacağını söyledi.

Temsilciler Meclisi ve Senato’da çok ufak farklarla çoğunluğa sahip olan Demokrat Parti’nin devasa olarak nitelenen iki harcama planını Kongre’den geçirebilmeleri için fire vermemeleri gerekiyor. (REUTERS)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir