Biden’ın basın toplantısı alay konusu oldu

ABD Lideri Joe Biden, Taliban’ın Afganistan’da idaresi ele geçirmesinin akabinde dün birinci defa basın toplantısı düzenledi. 78 yaşındaki ABD ...


ABD Lideri Joe Biden, Taliban’ın Afganistan’da idaresi ele geçirmesinin akabinde dün birinci defa basın toplantısı düzenledi. 78 yaşındaki ABD Lideri, basın toplantısı sırasında çelişki dolu açıklamalarda bulunurken, birtakım şeyleri karıştırması ve unutması da memleketler arası basında alay konusu oldu.

İngiliz Daily Mail gazetesi, Biden’ın yaşadıklarını “İşte liderin basın toplantısından yedi tartışmalı an” başlığıyla okuyucularına duyurdu.

Gazete, Biden’ın ‘El Kaide’nin yine ortaya çıkmayacağını’ vurguladığı kelamlarına atıfta bulunarak, Taliban ile El Düsturun direkt alakasına dikkat çekti.

“SORUNUZU HATIRLAMIYORUM”

Daily Mail, Biden’ın gazetecilerin sorularını unuttuğunu da söz etti. Basın toplantısı sırasında, ABD Başkanı’nın soruları yanıtlarken bir an durup “Pardon, sorunuzun başı neydi? Şu an hatırlayamıyoruz” dediği belirtildi.

Öte yandan, Kabil Havaalanı’na giden beşerler için güvenlik teminatı sorulduğunda Biden, ‘Kabil’deki Taliban liderliğiyle ve Daho’daki Taliban liderliğiyle daima temas halindeyiz’ karşılığını verdi. Biden’ın Daho diyerek Katar’ın başşehri Doha’yı kast ettiğini düşünülüyor.

Lider Biden’ın bu sözleri kamuoyunda alay konusu olurken, Biden’ın Kabil’de kaç ABD askerinin kaldığını bilmediği de sav edildi. Toplantıyı tahlil eden uzmanlar, daima farklı olarak verilen sayılardan kaygılı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir