Bill ve Melinda Gates resmen boşandı: Serveti eşit olarak paylaştılar

ABD’li teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates ile eşi Melinda Gates’in boşanma kararı alması milletlerarası basının gündemine bomba ...


ABD’li teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates ile eşi Melinda Gates’in boşanma kararı alması milletlerarası basının gündemine bomba üzere düşmüştü.

Gates çiftinin boşanma süreci sonuçlandı. Mayıs ayında mahkemeye başvuran çift, 27 yıllık evliliklerini resmen sonlandırdı. Bill ve Melinda Gates’in 130 milyar dolarlık serveti nasıl paylaşacağı uzun mühlet tartışılırken, çiftin bu bahiste bir muahede imzaladığı belirtildi.

SOYADINI KULLANACAK

Mal paylaşımının ayrıntıları paylaşılmazken, ABD basını Bill ve Melinda Gates’in 65’er milyar dolarla eşit hisse aldığını öne sürdü. Melinda’nın boşanmaya karşın Gates soyadını kullanmaya devam edeceği, çiftin bir arada kurdukları Bill ve Melinda Gates vakfında da çalışmalarını sürdüreceği öğrenildi.

‘SORUMLULUĞU ÜZERİNE ALDI’

Boşanma sürecinde eşini aldattığı sav edilen Bill Gates, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir aktiflikte evliliklerinin bitişiyle ilgili konuşmuştu. Allen & Co’nun ‘milyarderler için yaz kampı’ aktifliğine katılan bir kaynak Gates’in sorumluluğu üzerine aldığını söz ederek, “Her şeyi berbat ettiğini itiraf etti. Boşanmanın kendi kusuru olduğuna gönderme yaptı. Biraz duygusal görünüyordu. Neredeyse ağlamanın eşiğine geldi” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir