BioNTech’ten Delta Varyantı açıklaması

Son periyotta tüm dünyada alarma neden olan Delta varyantı, aşı ile ilgili soruları da beraberinde getirdi. BioNTech aşısının Delta varyantı ...


Son periyotta tüm dünyada alarma neden olan Delta varyantı, aşı ile ilgili soruları da beraberinde getirdi. BioNTech aşısının Delta varyantı üzerinde tesiri ile ilgili açıklama geldi.

BioNTech tarafından yayımlanan açıklamada, ürettikleri aşının Delta varyantı üzerinde tesirli olduğunu, yeni bir güncellemeye muhtaçlık duyulmadığı açıklanırken, varyantları tartışmak yerine aşının üçüncü dozu hakkında konuşulması gerektiği vurgulandı. ABD’deki sıhhat kurumları bir müddettir bağışıklık sistemi zayıf olan beşerler için ek dozları tartışıyor. Bununla ilgili olarak birinci adım ise Almanya ve Fransa’dan geldi. İki ülke Eylül ayından itibaren bağışıklık sistemi savunmasız olanlar için üçüncü dozu uygulamaya sokacaklarını açıkladı.

Üçüncü doz ile ilgili çalışmalar sürüyor

BioNTech CEO’su Uğur Şahin de mevzuyla ilgili kıymetli açıklamalarda bulundu. Şahin, “Şu anda verebileceğimiz bir karar, yeni bir varyantın tesirli olması durumunda, üç yahut altı ay içerisinde kusurlu çıkabilir” dedi.

BioNTech’in kurucularından ve Baş Tıbbi Sorumlusu Hasret Türeci de üçüncü doz ile ilgili olarak deneylerini sürdürdüklerini vurgularken, üçüncü doz aşının virüse karşı nötralize edici antikorlar ürettiğini ve antikor artışının, ikinci doza oranla daha fazla olduğunu gözlemlediklerini belirtti.

Yeni aşı test edilecek

Yeniden de şirket, “varyantları ele almak için kapsamlı bir stratejinin” modülü olarak bu ay beşerler üzerinde Delta varyantına nazaran ayarlanmış bir aşıyı test etmeye başlayacaklarını tabir etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir