BM’deki 5 ülkenin temsilcilerini toplantıya çağırdı

Afganistan'da yaşanan son durumlar Birleşmiş Milletleri (BM) harekete geçirdi. SON GELİŞMELERİ KONUŞACAKLAR Diplomatik kaynaklardan edinilen ...


Afganistan’da yaşanan son durumlar Birleşmiş Milletleri (BM) harekete geçirdi.

SON GELİŞMELERİ KONUŞACAKLAR

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye nazaran BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BMGK’nin veto gücüne sahip beş daimi üyesinin temsilcilerini toplantıya çağırdı.

Guterres, BM Güvenlik Kurulu’nun (BMGK) 5 daimi üyesi ABD, İngiltere, Fransa, Çin ve Rusya’nın temsilcileri ile bir ortaya gelerek, Afganistan’daki gelişmeleri kıymetlendirecek.

DEAŞ SALDIRIYI ÜSTLENDİ

Afganistan’ın başşehri Kabil’de Hamid Karzai Memleketler arası Havaalanı’nın bulunduğu bölgede bugün meydana gelen terör ataklarında Afgan sıhhat yetkilileri en az 60 kişinin öldüğünü, 140 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahid ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, saldırıyı “güçlü bir şeklide” kınadıklarını ve olayın “ABD güçleri tarafından güvenliğin sağlandığı alanda” meydana geldiği açıklamasında bulunmuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir