Bodrum turizmcilerinden gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz çağrısı

Bodrum’da yaşanan orman yangınları sırasından birçok yerli turist yangın nedeniyle rezervasyonlarını iptal ettirdi ve tatile gelenler ise ...


Bodrum’da yaşanan orman yangınları sırasından birçok yerli turist yangın nedeniyle rezervasyonlarını iptal ettirdi ve tatile gelenler ise erkenden tatillerini bitirip meskenlerine döndü.

Koronavirüsün akabinde orman yangınlarıyla da otellerde yüzde 20’lik bir düşüş yaşandığı öğrenildi.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Bodrum’da turizmin emniyetli olduğunu yangınların bittiğini açıklayarak, tatile gelecek yerli ve yabancı turistlerin gönül rahatlığıyla Bodrum’a gelebileceklerini açıkladı.

YANGINLAR TURİZMİ ETKİLEDİ

BODER Lider Yardımcısı Yıldız Gökçe Uçarer, yerli ve yabancı turistlerin gönül rahatlığıyla Bodrum’a gelebileceğini söz ederek, “Yangınlar turizmi etkiledi. Yangın sırasından otellerimizde konaklayan konuklarımız erken çıkış istediler. Olağan rezervasyonların iptalleri geldi. Bu süreçten süratli bir şeklide çıktığımızı düşünüyorum. Biran evvel toparlanması gerektiğini düşünüyorum.

YABANCI TURİSTLERİN REZERVASYONLARINDA FAZLA DEĞİŞİKLİK OLMADI

Yabancı asıllı konuklarımızın rezervasyonlarında bu yangın süreci fazla tesirli olmadı. Dönemin başında pandemi ile turizm dalı çok büyük bir yara almıştı. Süratli aşılanmayla birlikte turizmcide bir umut oluştu. Kurban Bayramı’nda istediğimiz sayıları yakaladık. Bayram inanılmaz ağır ve hoş geçti. Yangınla bir arada iptaller gerçekleşince bir an evvel harekete geçmemiz gerektiğini artık olağanlaşma sürecine ivedilikle geçmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

BODRUM ŞU ANDA İNANÇLI

Şu anda Bodrum inançlı, afet durumunda herkes ne yapacağını çok düzgün biliyor artık. Bodrum artık bu türlü bir yangın felaketine tam teşekkülü hazır.” dedi.

2 BİN 500 KİŞİYİ TAHLİYE ETTİLER

BODER Lider Yardımcısı Uçarer, BODER’in yangın süreci boyunca 2 bin 500 kişinin tahliyesinin gerçekleştirdiğini tabir ederek, “Yangın sürecinde riskli olan yerlerdeki bireylerin tahliyesi yapıldı. Tahliyesini gerçekleştirdiğimiz 2 bin 500 kişiyi otellere yerleştirdik. Bu insanların yemelerini içmelerini otelde konaklamalarını ve konutlarına geri dönmelerini sağladık. Bu manada önemli koordine olduk.” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir