Bodrum yangını kontrol altına alındı

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Dereköy ile Gümüşlük Mahallesi ortasındaki Tırman Doruğu yamaçlarında bugün saat 15.00 sıralarında makilik alanda ...


Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Dereköy ile Gümüşlük Mahallesi ortasındaki Tırman Doruğu yamaçlarında bugün saat 15.00 sıralarında makilik alanda çıkan yangın, şiddetli rüzgarın tesiri ile süratle yayıldı.

Alevlerin Dereköy, Gümüşlük ve Peksimet köylerine yönelmesi üzerine Muğla Büyükşehir Belediyesi ve orman arazözlerinin müdahale ettiği yangına vatandaşlarda ellerinde çalı çırpı ve küreklerle müdahale etti. Polis ve jandarmanın güvenlik tedbiri aldığı yangın makilik alanda ilerlerken bölgedeki iş makinaları ile traktörler ve su kamyonlarının yangın mahalline yönlendirildi.

Yapılan ağır müdahale sonrası yangın denetim altına alındı. Gelişmeyi toplumsal medya hesabından duyuran Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bodrum yangını denetim altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir