Bolivya’nın eski cumhurbaşkanı intihar girişiminde bulundu

54 yaşındaki Jeanine Añez, cumartesi günü kendi canına kıymaya teşebbüs etti. Avukatı, “Tanrıya şükür başarısız olduğu bir girişim” dedi ...


54 yaşındaki Jeanine Añez, cumartesi günü kendi canına kıymaya teşebbüs etti. Avukatı, “Tanrıya şükür başarısız olduğu bir girişim” dedi. Bolivyalı yetkililer, 61 yaşındaki Evo Morales’in sürgün edilmesinden sonra iktidara gelen Añez’in durumunun stabil olduğunu söyledi.

İntihar teşebbüsü, Ekim 2019’da cumhurbaşkanı rolünü üstlendiğinde güvenlik güçlerinin ihlallerine ait devam eden soruşturmada savcıların, göstericilerin mevtini soykırım olarak nitelemesinden ve bundan kendisini suçlamasından bir gün sonra gerçekleşti.

Geçen Salı Añez üçüncü defa tutulduğu başşehir La Paz yakınlarındaki hastaneye kaldırıldı. Tabipler gerilim tedavisi gördüğünü ve göğüs muayenesi olduğunu söyledi. Avrupa Birliği yetkilileri, Añez’in sıhhati konusundaki kaygılarını lisana getirdiler, lakin konut mahpusunda tutulma talepleri reddedildi.

Eski senatör Añez, 2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde demokratik olarak seçilmiş bir sosyalist olan Morales’i devirmek için yapılan darbenin kesimi olduğu suçlamasıyla mart ayında gözaltına alındı.

Añez ise suçlamaları reddediyor ve tutuklanmasını bir taciz ve siyasi zulüm hareketi olarak niteliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir