Borcunu ödeyemeyen 603 bin kişi icraya verildi

Ocak-ağustos ayları ortasında borcunu ödeyemediği için 603 bin kişi de icraya verildi. 1 Ocak- 20 Ağustos tarihleri ortasında icra ve iflas ...


Ocak-ağustos ayları ortasında borcunu ödeyemediği için 603 bin kişi de icraya verildi. 1 Ocak- 20 Ağustos tarihleri ortasında icra ve iflas dairelerine toplam 4 milyon 522 bin yeni evrak daha geldi. Bu sayı geçen yılın tıpkı devrine nazaran 863 bin adet arttı. Vatandaşların, bankalara, finans ve varlık idare şirketleri ile TOKİ’ye olan toplam borcu da 989 milyar liraya ulaştı.

TAKİBE DÜŞÜYOR 

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, “İcra dairelerindeki evrak sayısı süratle artıyor. Borcunu ödeyemediği için 603 bin vatandaş icraya verildi. Vatandaşın elinde ne var ne yoksa haciz yoluyla alınıyor” dedi. Borcunu ödeyemeyenler hakkında icra süreçlerinin sürat kesmeden devam ettiğini lisana getiren Başevirgen, “Hayat pahalılığı altında ezilen, pandemide gelirsiz ve takviyesiz bırakılan vatandaşlar, bir de ellerindekinden oluyor. Takibe alınan vatandaş sayısında patlama yaşanıyor” dedi.

Takibe alınanların oranı yüzde 75 arttı

Yılın birinci 6 ayında 474 bin vatandaşın tüketici kredisi, 222 bin vatandaşın da kredi kartı borcunu ödeyemediği için bankalar tarafından takibe alınarak icralık oldu. Geçen yıl birebir periyotta 206 bin kişi tüketici kredisi, 199 bin kişi de kredi kartı borcu yüzünden icraya verilmişti. Bankalar tarafından borcunu ödeyemediği için takibe alınanların sayısı geçen yıla nazaran yüzde 75 arttı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir