Bulgaristan’da polis şiddeti güvenlik kamerasında

Bulgaristan’da geçtiğimiz yıl eski Başbakan Boyko Borisov ve Başsavcı İvan Geşev’e karşı halk protestolar düzenlemiş, ikilinin istifasını ...


Bulgaristan’da geçtiğimiz yıl eski Başbakan Boyko Borisov ve Başsavcı İvan Geşev’e karşı halk protestolar düzenlemiş, ikilinin istifasını istemişti.

POLİS ŞİDDETİNİN İMGELERİ ORTAYA ÇIKTI

Protestoların üzerinden 1 yıl geçmesinin akabinde polisin göstericilere şiddet uyguladığı anlara ilişkin güvenlik kamerası imajlarının ortaya çıktı.

GÖSTERİCİLERİ TEKRAREN TEKMELEDİĞİ GÖRÜLDÜ

Geçtiğimiz sene Temmuz ayından başşehir Sofya’da kaydedilen manzaralarda, göstericilerin elleri aykırı kelepçeli olarak yere yatırılan göstericilerin polis tarafından tekraren tekmelendiği görüldü.

MECLİS İNANILMAZ TOPLANACAK

Polis şiddetine ilişkin imgelerin paylaşılmasının akabinde Parlamento Lideri İva Miteva, salı günü meclisin harikulâde toplanacağını ve mevzuyu görüşeceklerini açıkladı.

İLGİLİ YERLERE ŞİKAYETTE BULUNACAKLAR

Sosyalist Parti’den Avrupa Parlamentosu milletvekilleri ise, Bulgaristan’daki polis şiddeti konusunu Brüksel’e taşıyacaklarını ve ilgili kurullara şikayet müracaatında bulunacaklarını duyurdu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir