Burak Elmas: Galatasaray için korkusuz ve cesur olacağız

Galatasaray Lideri Burak Elmas, GS TV ekranlarında Gündem Özel programında açıklamalarda bulundu. "Oğulcan Çağlayan transferi, Galatasaray ile ...


Galatasaray Lideri Burak Elmas, GS TV ekranlarında Gündem Özel programında açıklamalarda bulundu.

“Oğulcan Çağlayan transferi, Galatasaray ile Rizespor ortasındaki hukuksal durum… Bu olay bundan ibaret değil. Kapsamı daha geniş. Galatasaray’a diz çöktürmeye çalışılan, baskı yapılan ve en sonunda Galatasaray’ın bir oyuncusuna verilecek cezayla tehdit etmeye varan bir olaylar zinciri… Galatasaray’a diz çöktürme eforu var. Galatasaray buna boyun eğmeyecek. Bedeli ne olursa olsun sonuna kadar gayret edecek. Bu Galatasaray’ın en değerli hukuksal gayretidir.”


“KAN DAVASINA DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORLAR”

“Bizim bu süreçte uzlaşmayla mevzuyu halletme irademiz oldu. Rizespor’da Sayın Tahir Kıran liderimiz geldi. Önemli bir uğraşla topluluklar ortasındaki arbedeyi halletme iradesi gösterdik. Nasıl çözebilir, anlaşabiliriz dedi. Sayın Tahir Kıran da çok önemli bir uğraş gösterdi. Sayın Tahir Kıran’a da Rizespor’dan bir baskı var. Rizespor ile Galatasaray ortasında bir sorun yok. Bu alakaları olağanlaştırmaya çalışıyoruz. Bir kesim, birtakım isimler… Bu isimler bende tespitli. Bunlar kan davasına dönüştürmeye çalışıyorlar. Bu baskıyı Rizespor idaresine ve Sayın Liderini da güç durumda bırakacak formda yapıyorlar. Görüşmeler bir etaba geldi. Bu süreçte Tahkim Şurası’na şahsî bir kabahat duyurusunda bulunduk, misyonu berbata kullanmaktan dolayı.”

“ENTERESAN GELİŞMELER YAŞANDI”

“Rizespor’a kimi oyuncuları satılık ve kiralık olarak vermek ve üstüne para vermek yoluyla tahlile gitmeye çalıştık. Lakin çok enteresan gelişmeler yaşandı. Pazartesi günü Giresunspor maçında hiç birimizin tasvip etmediği, aile içi olan ve aile içinde gereğini yapacağımız bir olay cereyan etti. Marcao yanlış bir hareket yaptı, özür diledi. Biz de kulüp içi disiplin soruşturmamızı başlattık.”


“MARCAO İÇİN DUYUMLAR GELDİ”

“Marcao’nun Disiplin Şurası’ndan duyumlar geldi. En üst huduttan vermeyelim, düşürelim falan diye. Biz bu duyumlara pek kulak vermedik. Rizespor ile aramızdaki protokol görüşmeleri devam ediyordu. Çarşamba günü bir protokol geldi Rizespor’dan. Kabul edemeyeceğimiz birkaç koşul vardı. Rizespor avukatından bize bir ön yazı geldi. Perşembe 17’ye kadar imzalanması istendi. Perşembe Marcao’nun cezası Disiplin Şurası’nda görüşülecek. Oğulcan, Galatasaray davası yalnızca bir oyuncu, iki kulüp davasından çıkmış durumda.”

“DAVADAN ÇEKİLMEMİZ İSTENDİ”

“Tahkim Heyeti aleyhine açtığımız davalardan çekilmemiz istendi. Federasyon ve şuraları da bu işin içerisinde. Bize karşı hukuksuz karar veren Tahkim için yaptığımız vazifesi berbata kullanma davası geri çekilmez. Bu mutabakat masadan kalkmıştır. Aldığım duyumlardan dolayı Marcao’nun üst hudut yahut yakınından ceza alacağını, federasyon yöneticisiyle paylaştım.

Ben bunu lisana getirdim. Sayın Lider da bu konuşmadan dolayı bana teşekkür etti, tespitlerime katıldığını söyledi. Galatasaray, Marcao’ya verilecek cezayla tehdit edildi. Bu tehditle Rizespor ile muahede imzalamak zorunda bırakmak istediler. Rizespor ile sulh yoluyla mutabakat yolunda kapanmıştır. Kimse Galatasaray’ı köşeye sıkıştıramaz. Ezilirler! Bunu kan davasına çevirenlere ikazım, devam etmeyin. Kaybedenler Galatasaray ve Rizespor olmaz, siz olursunuz. Bunun bedeli neyse öderiz. Galatasaray için korkusuz ve bahadır olacağız.

Sadece bu Oğulcan davası nedeniyle bürokraside haklı olduğu mevzular çözümsüzlüğe itilmiştir. Herkesi uyarıyorum. Galatasaray esaslı ve büyük bir topluluktur. Galatasaray’a diz çöktürmek isteyenler ezilir. Galatasaray kıymetleri için çok bedel ödemiştir. Bu bedel neyse ödenir lakin Galatasaray kazanır.”Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir