Büyükada’da bir garip olay! Elinde benzin bidonuyla…

Büyükada, Kurşun Burnu Koyu'daki bir vazifelinin ihbarı polisi alarma geçirdi. Cuma günü 14.40'da yapılan ihbarda, Maden Mahallesi Büyüktür yolu ...


Büyükada, Kurşun Burnu Koyu’daki bir vazifelinin ihbarı polisi alarma geçirdi. Cuma günü 14.40’da yapılan ihbarda, Maden Mahallesi Büyüktür yolu üzerinde bir kişinin elinde akaryakıt bidonu olduğu ve ormanı yakmaya gidebileceği belirtildi. Bunun üzerine İstanbul Emniyetine bağlı motosikletli polisler olay yerine sevk edildi.

Büyüktur Yolu mevkiinde bir bidon bulunurken, ihbarla ilgili 3 kuşkulu ise bidonun 30 metre yanında Kurşun Burnu Koyu’nda yakalandı.

TERÖRDEN CÜRÜM KAYDI

Gözaltına alınan Berna S., Gülnihal K. ve Avustralya vatandaşı Michael D. bidonu denizden çıkardığını, kirliliğe sebep olduğunu ve çöpe atmak için aldığını söyledi. Fakat polis grupları şüphelilerin GBT incelemesini yapınca Berna S’nin silahlı terör örgütü kurma, yönetme yahut üye olma” “açıktan hırsızlık” “kasten yaralama” üzere 9 cürüm kaydı olduğu, Gülnihal K’nın ise terör örgütü propagandası yapma,  devlet büyüklerine hakaret ve yankesicilikten kaydı olduğu anlaşıldı.

ÖZGÜR KALDILAR

Büyükada Polis Merkezi’ne götürülen şüpheliler  Tabirlerinde “Biz kamp yapmak için geldik. Bidonu denizden çıkardık. Çöpe götürdük”  dedikleri öğrenildi. Şüphelilerin kamp gereçleri olduğu da anlaşıldı. Emniyette süreçleri tamamlanan şüpheliler hür bırakıldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir