Çalışanlar ofiste olmayı değil, işe gidip gelmeyi sevmiyor

Corona virüsü pandemisiyle bir arada meskenden çalışma yeni olağan haline gelse de şirketler ofise dönüş planları yapmaya devam ediyorlar. Lakin ...


Corona virüsü pandemisiyle bir arada meskenden çalışma yeni olağan haline gelse de şirketler ofise dönüş planları yapmaya devam ediyorlar. Lakin hem pandeminin tesiri hem de teknolojinin sağladığı rahatlıkla ofise gitmeden işleri birebir halde ve hatta bazılarına nazaran daha da verimli bir biçimde bitirmek kelam konusu olunca çalışanlar ofise dönüş konusunda pek de istekli değil.

Hubble da iş dünyasını bölen ofise dönüş konusu ile ilgili çalışanların fikirlerini ve yaşadıklarını araştırdı. Yaptığı ankette; iştirakçilerin yüzde 79’u meskenden çalışmanın en büyük avantajı olarak işe gidiş gelişin olmamasını gösterdi.

Araştırma, çalışanların işe gidip gelme mühletleri ile meskenden çalışmaktan aldıkları keyif ortasında direkt bir münasebet olduğunu tespit etti. Çalışanlar ofisten ne kadar uzakta yaşıyorlarsa, uzaktan çalışmayı o kadar çok seviyorlar.

“UZAKTAN ÇALIŞMANIN OLUMSUZ BİR TESİRİ YOK”

Ankete katılanlardan, ofisten iki saatten uzak bir noktada yaşayanların yüzde 84,2’si uzaktan çalışma konusunda olumlu bir tecrübe yaşadığını söylerken, iş yerinden 15 dakikadan daha az uzakta yaşayanların yalnızca yüzde 56,4’ü bu görüşe katıldı. Ayrıyeten, işten bir saatten fazla uzakta ikamet eden çalışanlar, uzaktan çalışmanın rastgele bir olumsuz tesiri olmadığını da belirttiler.

Mevzu ekonomik tasarruf olduğunda ise ankete katılanların yüzde 55’i meskenden çalışmanın en kıymetli üç ögesi ortasında finansal tasarruf olduğunu söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir