Çekya Başbakanı Andrej Babis’e yumurtalı saldırı

Çekya Başbakanı Andrej Babis, Sdilejte Nez to Zakazou (Yasaklanmadan Evvel Paylaşın) isimli kitabının tarifi ve ön seçim çalışması kapsamında ...


Çekya Başbakanı Andrej Babis, Sdilejte Nez to Zakazou (Yasaklanmadan Evvel Paylaşın) isimli kitabının tarifi ve ön seçim çalışması kapsamında Prag’ın Pruhonice semtinde aktiflik düzenledi.

Başbakan Babis, kitabını imzaladığı sırada Çek bayrağı ile “aşılar tehlikelidir” yazılı pankart açan bir küme tarafından protesto edildi.

PROTESTOCU, BAŞBAKANA YUMURTA FIRLATTI

Protestoculardan biri Babis’e yumurta fırlatırken, o anlar cep telefonu kamarasına yansıdı. Müdafaaları, Başbakan Babis’İn önüne set çekti. Babis güvenlik gayesiyle yakınlardaki bir restorana götürüldü.

Orta Bohemya Polis Sözcüsü Zdenek Chalupa yumurtalı taarruza yönelik yaptığı açıklamada, “Başbakan’a yumurta fırlattığından şüphelendiğimiz 2 kişi olay anında göz altına alındı” tabirini kullandı. Babis de hükümetinin korona virüs önlemlerine karşı çıkanların saldırısına uğradığını söyledi.

“HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ ÜZERE DAVRANIYOR”

Başbakan Babis’in aktifliğinin düzenleneceği meydana sabah erken saatlerinde “Demokrasi için Milyonlarca Anı Derneği” üyeleri tarafından salgın devrinde ülkeleri ölenleri temsilen 30 bin haç işareti çizildi.

Dernek yardımcısı Jiri Jakub Zevl, “Halkın büyük bir kısmı üzere biz de Başbakan Babis’in kampanyasından tiksiniyoruz. Berbat bir gülümsemeyle hiçbir şey olmamış üzere davranıyor. Tıpkı vakitte o ve hükümeti, 30 binden fazla insanın öldüğü denetimsiz bir salgından sorumludur” dedi.

Yaklaşık 10.5 milyon nüfuslu Çekya’da bugüne kadar 1 milyon 674 bin 906 korona virüs hadise tespit edilirken, 30 bin 363 kişi hayatını kaybetti. Aşılamanın yavaş ilerlediği ülkede 5 milyon 51 bin 32 (nüfusun yüzde 47’si) kişi virüse karşı büsbütün aşılanırken, bu oran Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin ortalamasının altında kaldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir