CHP’li Öztunç: AK Partili bakanlar belediyeyi çağırmıyor

CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yangın bölgelerindeki çalışmalar için, “Biz belediyelerle ortak ...


CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yangın bölgelerindeki çalışmalar için, “Biz belediyelerle ortak çalışıyoruz, dışlamıyoruz” açıklamasına sert reaksiyon gösterdi.

“SİZ DAVETLİ DEĞİLSİNİZ”

Öztunç, şöyle konuştu:

* Şu anda ben Marmaris’teyim. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Orman Bakanı Sayın Pakdemirli Marmaris’te bir açıklama yaptılar.

* Sayın Soylu, ‘biz belediyelerle ortak çalışıyoruz, dışlamıyoruz’ diyor. ‘CHP’li belediyelerle de çalıştıklarını, bu süreci bu türlü yönettiklerini’ belirtiyor. ‘Her kararda beraberiz’ diyor.

* Lakin şu anda Marmaris’te Soylu ve Pakdemirli afet uyum toplantısı yapıyorlar. Pekala kim yok o toplantıda? Marmaris Belediyesi yok.

* Marmaris Belediyesi’nin daimi üyesi toplantıya katılmak üzere gidiyor, ‘Siz davetli değilsiniz, siz katılamazsınız’ diyorlar.

“AK PARTİLİ BAKANLAR BELEDİYEYİ ÇAĞIRMIYOR”

* Marmaris Belediyesi temsilcisi oradan çıkmak zorunda kalıyor. Belediye lideri aslında çağrılmadı. Marmaris’te yangın var. Marmaris yanıyor.

* Ancak AK Partili bakanlar belediyeyi çağırmıyorlar. Belediyesiz toplantı olur mu? İtfaiye belediyeye bağlı. Burada pek çok hizmeti belediye yapıyor. Niçin çağırmıyorlar?

* Zira belediye Cumhuriyet Halk Partili. Bunlar öteki şey söylüyorlar, öteki şey yapıyorlar. Kelamlarına inanç olmaz.

* Bu türlü bir günde eleştirmek istemiyoruz lakin çıkıp ekranlarda millete, belediyeyle birlikte çalıştıklarını söyleyip de, ardında belediyeyi CHP’li oldukları için bu işe dahil etmemeleri, ne kadar iki yüzlü olduklarının göstergesidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir