CHP’li Toprak’tan iktidara sert tepki: İkiyüzlülüktür

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, iktidarın Taliban'a yaklaşımını eleştirdi. “AFGANİSTAN’DA AĞIR BİR İNSANİ DRAM YAŞANIYOR” “Afganistan ...


CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, iktidarın Taliban’a yaklaşımını eleştirdi.

“AFGANİSTAN’DA AĞIR BİR İNSANİ DRAM YAŞANIYOR”

“Afganistan’da ağır bir insani dram yaşanıyor. İslam ismine kadın-erkek ve çocuklar azaba maruz kalıyor” diyen Toprak, “İktidarın, hak ve özgürlükler katledilirken ‘Taliban değişti’ deyip tanıma yarışına girmesi ikiyüzlülüktür!” sözlerini kullandı.

“PENŞİR’DEKİ DİRENİŞ DESTEKLENMELİDİR”

“Afgan halkının kurtuluşu kendi gayretiyle olacaktır” diyen Toprak, “Penşir’deki direniş önemlidir” formunda konuştu. Toprak, “Ülkenin kurtuluşu Afgan halkının vatanına, hak ve özgürlüklerine sahip çıkma çabasıyla olacaktır. Bağımsızlık için Kuzey İttifakı’nın Penşir’deki direnişi kıymetlidir ve desteklenmelidir” diye ekledi.

“EGEMEN GÜÇLERİN EMELİ 3 TRİLYON DOLARLIK YERALTI ZENGİNLİĞİ” 

CHP’li Toprak, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda “30 yıldır Taliban ile savaşan hükümran güçler, artık Taliban’dan hisse kapma peşinde! Yıllardır Afganistan’daki zulme ve artık ülkeyi Taliban’a terk ederek insanlık dramına göz yuman hâkim güçlerin maksadı ülkenin 3 trilyon dolarlık yeraltı zenginliğinden vahşice hisse kapmaktır!” sözlerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir