Çin’de koronavirüs vakaları tırmanışa geçti

Dünya genelinde 4.3 milyondan fazla mevt ve 203 milyondan fazla hadiseye yol açan koronavirüs salgının çıkış noktası olarak kabul edilen Çin'de ...


Dünya genelinde 4.3 milyondan fazla mevt ve 203 milyondan fazla hadiseye yol açan koronavirüs salgının çıkış noktası olarak kabul edilen Çin’de kayda geçen olaylarda artış yaşanıyor.

Asya ülkesindeki kimi kentlerde, bulaşıcı enfeksiyonların önüne geçebilmek için geniş kapsamlı testler yapılmaya başlandı.

ÇİN ALARMDA: ENFEKSİYONLARA SIKI TAKİP

Koronavirüsün son derece bulaşıcı Delta varyantı, 20 Temmuz’dan bu yana 10’dan fazla kentte tespit edildi. Yetkililer, lokal hükümet görevlilerinden enfeksiyonları titizlikle takip etmelerini istiyor.

HADİSELER TEKRAR ARTIYOR

Pazar günü Çin anakarasındaki 125 yeni hadise, 94 mahallî enfeksiyonu barındırıyor. Bir evvelki gün, olay sayısı 96 olarak kayıtlara geçmişti ve bunların 81’i lokal olaydı.

SIFIR KORONAVİRÜS STRATEJİSİ

Ulusal Sıhhat Kurulu (NHC), “Zihin gevşekliğini aşmamız gerekiyor.” açıklamasını yaptı. Uzmanlar, Delta varyantını birinci salgından bu yana Çin’in “sıfır koronavirüs” stratejisinin en büyük sınaması olarak görüyor.

Hükümet dataları, pazar günü açıklanan lokal olayların çoğunun Çengçou ve Yangzhou kentlerinde olduğunu gösteriyor. Yangzhou, kitlesel aşılamada beşinci tıp teste başlamış durumda.

Çengçou’da ise üçüncü cinste kent sakinlerinden numune toplama sürecinin tamamlanması bekleniyor.

ÇİN’DE KORONAVİRÜS BİLANÇOSU

Pandeminin başladığı günden bu yana Çin’de toplam 93 bin 826 olay kaydedildi. Hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 636 oldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir