Çip devinden zam kararı

Dünyanın en büyük çip imalatçısı Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, çip fiyatlarına yüzde 20’ye varan oranlarda artırma kararı aldı. Wall ...


Dünyanın en büyük çip imalatçısı Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, çip fiyatlarına yüzde 20’ye varan oranlarda artırma kararı aldı.

Wall Street Journal’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, şirket en gelişmiş çiplerinin fiyatlarına yaklaşık yüzde 10 zam, otomobil üreticileri gibi müşterilerin kullandığı daha az gelişmiş çiplerin fiyatlarınaysa yaklaşık yüzde 20 zam yapmayı planlıyor.

ELEKTRONİK ÜRÜN FİYATLARINA YANSIYACAK

Zamların bu yıl sonu ya da gelecek yıl yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu zamlar neticesinde müşteriler elektronik ürünlere daha fazla para ödemek durumunda kalacaklar.

Küresel yarı iletken çip kıtlığı nedeniyle imalat faaliyetlerinde büyük gecikmeler yaşanmış, otomobil imalatçıları üretimi azaltmışlar, elektronik eşya imalatçılarıysa corona virüsü salgını sırasında akıllı telefon, TV ve oyun konsollarına artan talebi karşılamakta güçlük çekmişlerdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir