‘Çocuk parkına benzin istasyonu kalksın’ dediler, iyice genişledi

Plan açıklama raporunda, Çekmeköy Belediyesi tarafından yapılan değerlendirmede Şile Otoyolu'na cepheli planlama alanında giriş- çıkışın trafik ...


Plan açıklama raporunda, Çekmeköy Belediyesi tarafından yapılan değerlendirmede Şile Otoyolu’na cepheli planlama alanında giriş- çıkışın trafik güvenliği ve sirkülasyonunu etkilememesi gayesiyle bir kısım alanın daha akaryakıt ve servis istasyonu olarak eklendiği belirtildi.

Akaryakıt istasyonuna giriş çıkışların Üsküdar-Şile Caddesi üzerinden sağlanacak biçimde alanın genişletildiği aktarıldı. Plan değişikliği ile 2 bin 806 metrekarelik kısım akaryakıt ve servis istasyonu, 834 metrekare pasif yeşil alan, 2 bin 281 metrekare yeşil alan olarak düzenlendi.  İlk planda akaryakıt istasyonu için 2 bin metrekare ayrılmıştı. Plana ek husus konularak akaryakıt istasyonu alanında yapılacak uygulamanın ilçe belediyesinde onaylanacak mimari projeye nazaran yapılması kararlaştırıldı.

Çekmeköy Belediyesi mülkiyetindeki üzerinde park bulunan parsellerin “akaryakıt ve servis istasyonu alanı” ilan edildiği imar planları Etraf ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 20 Mayıs günü askıya çıkarılmıştı. Çekmeköy Belediyesi tarafından hazırlanan imar planı değişikliği, İBB Meclisi’nin 2020 Ekim ayı meclis oturumunda da gündeme gelmiş ve  AKP-MHP kümesinin oyları ile kabul edilmişti.

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’nın planlama sürecini başlatmasının akabinde mahalle sakinleri parklarına sahip çıkmak için aksiyon yapmıştı. CHP İstanbul Vilayet Lideri Dr. Canan Kaftancıoğlu, sarsıntı toplanma alanı olarak da kullanılan Ord. Prof. Zeki Velidi Togan Parkı’na akaryakıt istasyonu yapılmasına karşı çıkmak için etraf sakinlerinin düzenlediği harekete katılarak dayanak vermişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir