Coronanın sıfır noktasında nüfusun neredeyse tamamına test yapıldı

Corona virüsünün salgınının birinci sefer görüldüğü Çin'in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde yaklaşık 14 ay ortadan sonra 3 Ağustos'ta 7 ...


Corona virüsünün salgınının birinci sefer görüldüğü Çin’in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde yaklaşık 14 ay ortadan sonra 3 Ağustos’ta 7 hadise tespit edilmiş, yetkililer 11 milyondan fazla nüfusa sahip kentte nüfusun tamamına corona virüsü testi uygulanmasına karar vermişti.

Üst seviye Wuhan yetkilisi Li Tao düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz salı günü başlayan test seferberliğinde 6 yaşın altındaki çocuklar ve yaz tatilindeki öğrenciler dışında kentteki tüm sakinlere Covid-19 testi yapıldığını aktararak, yaklaşık 11,3 milyon bireye test yapıldığını bildirdi.

Kentte başlatılan test seferberliğinin yaklaşık 2 bin 800 tesiste 28 binden fazla sıhhat çalışanı ile hayata geçirildiği bildirildi. Yapılan testler sonucunda Wuhan’da dün 41 lokal asemptomatik hadise ile 37 mahallî olay tespit edildi.

Salgının başından bu yana 93 bin 701 Covid-19 hadisesinin doğrulandığı Çin’de 4 bin 636 kişi corona virüsü nedeniyle hayatını yitirdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir