Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlk çeyrekte yüzde 7’lik büyüme yakaladık

Geçen hafta katıldığı bir TV programında, özellikle koronavirüs salgını nedeniyle ekonomide yaşanan durgunluğa rağmen, Türkiye'nin yukarı doğru ...


Geçen hafta katıldığı bir TV programında, özellikle koronavirüs salgını nedeniyle ekonomide yaşanan durgunluğa rağmen, Türkiye’nin yukarı doğru önemli bir ivme yakaladığına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ekonomideki öncü göstergelere baktığımızda büyüme eğiliminin sürdüğünü görüyoruz. Yüzde 7’nin üzerinde bir büyümeyi yakalayacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

“BU YILI GAYET İYİ BİR BÜYÜME İLE KAPATAĞIZ”

CNN Türk ve Kanal D ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye dair yaptığı açıklamalarda, yine büyüme rakamlarından memnun olduklarını, bunun devam edeceğini belirtti.

Büyüme rakamlarının ümit verici olduğuna değinen Erdoğan, “Bu yıl ilk çeyrekte yakaladığımız yüzde 7’lik seviye, yılı gayet iyi seviyede kapatacağımızın göstergesidir.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir