Daha mutlu olabilmenin basit ve etkili yolları

Mutsuz olduğunuzda, değişen bir ruh hali, depresyon ve anksiyete üzere daha önemli zihinsel sıhhat sıkıntılarından muzdarip olmadığınız manasına ...


Mutsuz olduğunuzda, değişen bir ruh hali, depresyon ve anksiyete üzere daha önemli zihinsel sıhhat sıkıntılarından muzdarip olmadığınız manasına gelmez. Akıl sıhhatinizin risk altında olduğunu düşünmüyorsanız bile, orta sıra yaşanan keder nöbetlerinizin tıbbi müdahale gerektiren bir şeyin işareti olup olmadığını görmek için bir psikolog yahut pratisyen tabip ile konuşmalısınız.

Olmazsa, ruh haliniz rutininizde yapacağınız birkaç kolay değişiklikten faydalanabilirsiniz. Son vakitlerin kronik bir sorunu olan mutsuzluğun sizi esir almasını istemiyorsanız, silkelenin ve kendinizi daha yeterli hissetmenin yollarını keşfedin.

GERÇEK BİR ÖZ BAKIM RUTİNİ OLUŞTURUN

Hayat ne kadar meşgul olursa olsun, her vakit kendinize bakmak için vakit ayırmalısınız. Kendi gereksinimlerinize öncelik vermek asla bencillik değildir zira sıhhatiniz olmadan diğer hiçbir şeye sahip olamazsınız.

Ferdî bakım etkinliğinizden en uygun halde yararlanmak için, sizi zenginleştiren ve ruhunuzu besleyen bir şey bulduğunuzdan emin olun. Vaktinizi istekli olarak bahçıvanlık yapamaya yahut bir sonraki tatilinizi planlamaya ayırabilirsiniz. Hatta olağanda vaktinizin olmadığı bir formda kendinize bakmak üzere bir şey olabilir, bu da kendinizin önceliğiniz olduğunu tekrar teyit etmenizi sağlar. Hangisini seçerseniz seçin, tutkulu olduğunuz bir şey olduğundan ve size güzel bir his verdiğinden emin olun.

UYANDIĞINIZDA TELEFONUNUZA BAKMAYIN

Uyanır uyanmaz telefonunuzu denetim etmekten sorumlu olduğunuzu düşünebilirsiniz, lakin bu durum ruh sıhhatiniz için güzel değildir. Daha gün başlamadan gelen iletiler ve mailler iş gerilimine girmenize neden olabilir. Sabahınıza meditasyon, ortalığı toplama yahut duş alma üzere eşit derecede uyarıcı aktiviteler eklemeyi deneyin.

İş kelam konusu olduğunda bildirileri iş gününüzün gerçek başlangıç ​​saatine kadar denetim etmeyi ertelemeyi deneyin. Bunun yerine, bu vakti gününüzü kolaylaştırmanıza ve hareket halindeyken daha sakin bir ton belirlemenize yardımcı olacak küçük, dikkatli anlar için kullanın.

YAPILACAKLAR LİSTESİNE DEĞİL, ZEVKE ÖNCELİK VERİN

Hepimiz olmasa da çoğumuza çocukken mesken işlerimiz, ödevlerimiz, işlerimiz bitene kadar eğlenemeyeceğimiz söylendi. Bu öğrenmek için düzgün bir ders olsa da, yetişkinlikte değiştirilmezse hasta olmaya katkıda bulunabilir. Kaçırmak yahut vazgeçmek istemediğiniz bir şeye sahip olmak kıymetlidir. Geri kalan sorumluluklarınız için bir plan yapmanız kaçınılmaz olacaktır.

Ya yaşamak için çalışırsın ya da çalışmak için yaşarsın. Her şey sizin için işe yarayan bir dengeyi bulmakla ilgili, fakat tekrar de kendinizi üretken hissederken tükenmemiş olmakta yarar var.

DIŞARI ÇIKIN VE BİR YÜRÜYÜŞTE KAYBOLUN

Bilhassa karantina sırasında dışarı çıkmak, bu meçhul vakitlerde eksik olabileceğiniz D vitaminini sağlayabilir. Ancak bu yalnızca dışarı çıkıp hareket etmekle ilgili değil, olağan rotanızdan sapmayı ve öteki bir yerde kaybolmayı deneyerek yenilikleri keşfedebilirsiniz.

Bir şeyin içinde kaybolmanın hoşluğu, sadece olduğunuz yerde, ne yaptığınızda ve yargılamadan yalnızca o anda farkındalığınızı artıracaktır. Bu dikkatli olma hareketi, aklınızın geri kalanında kalan bulanık niyetleri yok etmenize yardımcı olur. Bu yüzden ne yaparsanız yapın, tam olarak yaptığınızdan emin olun ve %100 dikkatinizi verin.

YORUCU MÜNASEBETLERİNİZİ SONLANDIRIN

Arkadaşlarınız, aileniz ve başka değerli şahıslar sizi her vakit üst kaldırmalı ve cesaretlendirmeli, sizi engellememelidir. Hayatınızdaki insanları ve durumları periyodik olarak kıymetlendirmek değerlidir. Sağlıklı bağlantılar size güç verecek ve bu insanları etrafınızda görmek isteyeceksiniz. Birinin yanında olmayı düşündüğünüzde yahut kendinizi bağlantıya girmeye zorladığınızı düşündüğünüzde bir dehşet hissediyorsanız, bu alakayı pahalandırmak için bir işarettir. Kendinizi enerjik hissetmiyorsanız yahut katılmaktan bir şeyler alıyorsanız, ayrılma vaktiniz gelmiş olabilir.

HEP YARATICILIĞINIZI KULLANIN

Günün birden fazla vakit olağan misyonları tamamlamak için beynimizin analitik tarafını kullanıyoruz, lakin günümüze yaratıcı aktiviteler dahil etmek aslında ruh halimizi artırabilir ve bize bir muvaffakiyet hissi verebilir.

Aptalca sıkıcı bir şey yapmanız gerektiğinde bile, onu heyecanlı hale getirmenin bir yolunu bulun. Size yaratıcı olmanız için en büyük fırsatı veren sıkıcı şeylerdir; sıradan bir şeyi almak, büsbütün bilakis çevirmek ve yesyeni bir şey yapmak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir