Davutoğlu: Kürtçe yabancı bir dil değildir

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu Hakkari’de seyahat ve incelemelerine devam ediyor. Günboyu vatandaşlarla bir ortaya gelerek ...


Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu Hakkari’de seyahat ve incelemelerine devam ediyor. Günboyu vatandaşlarla bir ortaya gelerek sıkıntıları dinleyen Davutoğlu, akşam saatlerinde Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası’nda basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilere, Hakkari gezisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, “Biz asla baskıcı ve ötekileştirici bir siyaset yapmayacağız. Bölge halkının sıkıntıları tahlilsiz değildir. İnsanlarımızı kayyum ve KCK kıskacına teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

“KÜRTÇE YABANCI LİSAN DEĞİLDİR”

Davutoğlu, Türkiye’nin ve bölge halkının meselelerine karşı tahlil tekliflerini anlattı. “Türkiye’de Kürt ve sorun sözlerinin yan yana kullanılmasından rahatsızlık duyuyorum” diyen Davutoğlu, “Kürtçe yabancı bir lisan değildir. Bu toprakların lisanıdır. Bazen bizim partiye başvuranlar, müracaat formunda bilinen yabancı lisanlar kısmına Arapça ve Kürtçe yazıyorlar. Ben çabucak müdahale ediyorum. ‘Kürtçe yabancı bir lisan değildir’ diyorum. Keşke ben de Kürtçe bilsem de sizinle konuşurken rahatça konuşabilsem. Dün bir televizyon kanalına bağlanan Kürt seyirci ekranda lisanını konuştu diye yayından alındı. Ben hangi kuruluş olursa olsun buna karşı çıkarım. Yapılan en temel haliyle Anayasa’ya aykırıdır” tabirlerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Hakkari’de ki seyahat ve incelemelerine yarın Şırnak’ta devem edecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir