Delta varyantı kahve satışlarını tehdit ediyor

2 yıldır dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını, global ekonomiyi de olumsuz istikamette etkiledi. Vietnam hükümeti, Ho Chi Minh ...


2 yıldır dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını, global ekonomiyi de olumsuz istikamette etkiledi.

Vietnam hükümeti, Ho Chi Minh kentinin ihracat merkezini, koronavirüsün delta varyantı hadise sayısındaki artış nedeniyle sıkı karantina altında tutuyor ve Merkez Dağları’ndaki birtakım anahtar üretim bölgelerindeki trafiği denetim ediyor.

LOJİSTİK MESELELER ARTTI

Bloomberg’de yer alan habere nazaran; ihracatçılar, eserlerini limanlara taşımakta zorluk yaşıyor. Bu zorluklara ek olarak, konteyner kıtlığı ve artan navlun bedelleri üzere öbür lojistik sıkıntılar da var.

SATICILAR, KISITLAMLARIN HAFİFLETİLMESİNİ İSTEDİ

Vietnam Kahve ve Kakao Birliği de dahil olmak üzere satıcılar, hükümetten, teslimatta gecikmelere ve fiyat artışlarına yol açan kısıtlamaları hafifletmesini isteyen bir dilekçe gönderdi. Vietnam Ulaştırma Bakanı Nguyen Van The, ülkenin güneyindeki yetkililere, kahve ve pirinç üzere çiftlik eserlerinin taşınmasına yardımcı olmak için elinden gelenin en güzelini yapma buyruğunu verdi. Bakanın buyruğuna nazaran, mahallî yetkililer tüm gereksiz bürokratik süreçlerden kaçınmalı.

KAHVE FİYATLARI BİRDENBİRE ARTABİLİR

Global kahve fiyatları, Güney Amerika’dan Asya’ya tedarikte kesinti ihtimalinin artması nedeniyle ani yükselme riskiyle karşı karşıya. Dünyanın bir numara kahve üreticisi Brezilya’da, bu yıl yaşanan kuraklık ve don kahve mahsulünü mahvetti. Hasattaki meseleler Vietnam ve Endonezya’nın ihracatını da etkiledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir