Delta varyantı yoğun bakımdaki aşısız gençlerin sayısını artırıyor

Ankara Kent Hastanesi Kovid-19 Ağır Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Seval İzdeş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağır bakımdaki hastaların yüzde 90 ...


Ankara Kent Hastanesi Kovid-19 Ağır Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Seval İzdeş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağır bakımdaki hastaların yüzde 90’ını aşısız ya da eksik aşılı şahısların oluşturduğunu belirtti.

DELTA VARYANTI, BİLHASSA AŞISIZ GENÇLERDE HASTALIĞA YOL AÇABİLİR

Son haftalarda hastaneye başvuran Kovid-19 olaylarının arttığını söyleyen İzdeş, Delta varyantının bilhassa aşısız gençlerde hastalığa yol açabildiğinin altını çizdi.

İzdeş, aşılı bireylerin nadiren de olsa hastalanabildiğine ancak ağır hastaların çoğunluğunun aşısız olduğuna dikkati çekerek, herkese aşılarını yaptırma davetinde bulundu.

“MAALESEF AĞIR BAKIMDA 20’Lİ 30’LU HASTALARIMIZ VAR, BUNLAR AŞISIZ HASTALARIMIZ”

Ağır bakımdaki genç hastalar aşısız Kovid-19 ağır bakım ünitesinde yatan hastaların profiline ait bilgi veren İzdeş, “Maalesef ağır bakımda 20’li, 30’lu yaşlarda hastalarımız var. 40’lı, 50’li yaşlarda hastalarımız da var. Bunlar aşısız hastalarımız.” dedi.

İzdeş, “Genç hastaların tümüne yakını aşısızlardan oluşuyor. O nedenle kimse ‘ben gencim, bana bir şey olmaz’ diye düşünmesin. Ağır bakıma da rahatlıkla düşebiliyor beşerler.” ihtarında bulundu.

“HASTALAR AŞI AYKIRISI OLDUĞUNA PİŞMAN”

Ağır bakım ünitesine gelen hastalarla konuştuklarında aşı olmadıkları için yaşadıkları pişmanlığa şahit olduklarını aktaran İzdeş, “Yoğun bakımdaki hastalardan kimi aşısını geciktirmiş kimisi de aşı aksisi. Hastalar aşı tersi olduğuna pişman. Münasebetiyle pişman olmamak için herkesin aşısını olması çok değerli.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir