Direksiyona geçen çocuk kaza yaptı, LPG tankı patladı

Olay, saat 13.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Selçukbey Caddesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran, babasına ilişkin Fiat Şahin model ...


Olay, saat 13.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Selçukbey Caddesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran, babasına ilişkin Fiat Şahin model arabası müsaadesiz alarak arkadaşlarıyla gezmeye çıkan 17 yaşındaki genç, aracı 17 yaşındaki arkadaşına verdi. Selçukbey Caddesi’ne girdikleri sırada seyir halindeyken sigara içmek isteyen genç şoför çok sürat sebebiyle direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kaldırıma çıkmamak için hareket yapan genç, çiçekçi önünde düğün için süslenen arabanın kapısını kopardı.

Çiçekçide süreçleri biten şoförün aracına bineceği esnada meydana gelen kazada şoför anlık şokla araçtan inemedi.

SAVRULDU, 3 ARACA DAHA ÇARPTI

Ehliyetsiz şoförün kullandığı araba daha sonra savrularak karşı şeritte park halinde bulunan 3 araca daha çarparak durabildi. Etraftaki vatandaşların yardımıyla 3 genç araçtan çıkarıldı. Kısa mühlet sonra aracın LPG tankı patladı. Cadde esnafı dükkanlarında bulunan yangın tüpleriyle aracı söndürdü. Yaşanan kazada ölen ya da yaralanan olmazken, 5 araçta maddi hasar meydana geldi. Kaza anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Kazadan 1 dakika evvel düğün için araç süsleyen ve işini bitirip dükkana yönelen çiçekçi Mehmet Kahraman, “17 yaşındaki 3 çocuk babasının otomobilini almış ve arkadaşına vermiş. Caddeden ortalama 100 kilometre süratle geliyordu. Biz de dükkanın önünde otomobil süslüyorduk. Süsleme işi bittikten sonra araç sahibi kapıyı açarak araca bir ayağını atıp kapıyı kapatmadan gelin arabasının kapısına vurdu. Vurduktan sonra savrularak karşıda park halinde duran 3 araca daha vurdu. Öğrendiğimiz kadarıyla çocuklar 17 yaşında. Ehliyetleri yok. Karşıdaki araçlara çarptıktan sonra Şahin’in LPG tankı patladı. Komşu esnaf yangın tüpleriyle müdahale etti ve söndürdü. Ambulans, itfaiye ve polis gelerek müdahale etti. Talih yapıtı yolda kimse yoktu. Can kaybı olmadı” sözlerini kullandı.  (İHA)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir