Diyarbakır’da sağlık çalışanları site site dolaşarak apartman sakinlerini aşılıyor

Diyarbakır'da koronavirüsle gayret kapsamında, Vilayet Sıhhat Müdürlüğü taşınabilir aşı takımları, aşılama oranını yükseltmek için ağır gayret ...


Diyarbakır’da koronavirüsle gayret kapsamında, Vilayet Sıhhat Müdürlüğü taşınabilir aşı takımları, aşılama oranını yükseltmek için ağır gayret harcıyor.

Takımlar, site yöneticileri ve sakinlerini aşı konusunda bilgilendirdikten sonra aşı olmak isteyenleri aşılıyor.

Yapılan çalışma kapsamında, Merkez Kayapınar ilçesine giden gruplar, aşı yaptırmak isteyenleri ambulansın hoparlöründen Türkçe ve Kürtçe anonsla ambulansa davet ediyor.

”SABAH 08.00’DEN AKŞAM 12.00’YE KADAR AŞILAMAMIZ SÜRÜYOR”

Kayapınar İlçe Sıhhat Müdürlüğünde aşı grubunda misyonlu Dr. Derya Yıldırım, günde 10 takımla ilçede aşı çalışması yaptığını söyledi.

Gece gündüz demeden aşı çalışmalarını sürdürdüklerini söz eden Yıldırım, “Sabah saat 8.00’den akşam saat 12.00’ye kadar aşılarımız sürüyor. Site site geziyoruz. Parkları geziyoruz. Mahallelerin ortalarında esnafları dolaşıyoruz. Onlara aşıyı ayaklarına götürüp aşı olmalarına imkan sağlıyoruz.”diye konuştu.

”HERKESİ AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

Herkesi aşı olmaya davet eden Yıldırım, şöyle konuştu:

“Sitelerde birinci başlarda yöneticilerle bağlantıya geçiyoruz. Onlar da site sakinleriyle konuşuyorlar. Daha sonra aşı grubumuzu alıp sitelere gidiyoruz. Oradaki şahıslar ikna edildikten sonra konuşulup aşının yararları anlatıldıktan sonra bireylere aşı yapıyoruz.

Bu manada toplumuzun toplumsal bağışıklık kazanması ismine herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Mümkün olduğunca aşı olduğumuz vakit bu hastalığa yakalanma riskimiz daha az olur.”

Site sakinlerinden Veysi Elegel de aşı gruplarının sağladığı hizmetten memnuniyet duyduğunu belirtti.

Bugün birinci aşısını olduğunu lisana getiren Elegel, “Çevremizdeki insanların öldüğünü gözümüzle görüyoruz. Herkes gelsin aşısını olsunlar.” sözlerini kullandı.

”AŞI OLMADAN BU KORONA BİTMEZ”

Aşı yaptıran Veli Osmanoğlu ise “Aşı olmadan bu korona bitmez. Herkes aşısını olsun. Fırıncı olarak etrafımızda hastalığa yakalanan çok kişi oldu. Hayatını kaybedenler de oldu. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir