Edirne’de Türk vatandaşı, Yunanistan tarafından açılan ateşle öldürüldü

Olay, saat 19.00 sıralarında Meriç ilçesine bağlı Yunanistan sonundaki Adasarhanlı köyünde meydana geldi. Teze nazaran Mehmet D., arkadaşı S.Ş ...


Olay, saat 19.00 sıralarında Meriç ilçesine bağlı Yunanistan sonundaki Adasarhanlı köyünde meydana geldi. Teze nazaran Mehmet D., arkadaşı S.Ş. ile birlikte kaçak göçmenlerin ırmağı geçmek için kullanıp, bıraktıkları botları almak için Meriç Irmağı üzerindeki adacığa gitti. Bu sırada Yunanistan tarafında bulunan sivil giysili şahıslar ile Mehmet D. ve yanındaki S.Ş. ortasında tartışma yaşandı.

Tartışma sırasında Yunanistan tarafından tabanca ile açılan ateş sonucu Mehmet D. yüzüne isabet eden kurşunla olay yerinde hayatını kaybetti.

BİRİNCİ TABİR ORTAYA ÇIKTI

Mehmet D.’nin hayatını kaybetmesi üzerine S.Ş., köye dönerek durumu yetkililere bildirdi. Bölgeye sevk edilen sınır devriyeleri, Mehmet D.’nin cansız vücudunu alarak Meriç Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Sözüne başvurulan ve alkollü olduğu öğrenilen S.Ş. ise olay sırasında Yunanistan tarafında bulunmadıklarını, Meriç Irmağı üzerindeki adacıkta botları almaya gittiklerini ve bu sırada karşı tarafta bulunan şahıslarla tartıştıkları sırada üzerlerine ateş açıldığını söylediği öğrenildi.

Meriç Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. DHA


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir