Efsanevi grup Kool & the Gang’den üzücü haber

Celebration, Get Down On It üzere birbirinden hit kesime imza atan soul-funk kümesi Kool & the Gang’in kurucu üyesi Dennis Thomas, 70 yaşında ...


Celebration, Get Down On It üzere birbirinden hit kesime imza atan soul-funk kümesi Kool & the Gang’in kurucu üyesi Dennis Thomas, 70 yaşında hayatını kaybetti.

Yapılan açıklamada ‘Dee Tee’ lakaplı Thomas’ın, New Jersey’deki meskeninde uyurken öldüğü belirtildi. Alto saksafon, flüt ve perküsyon çalan Thomas, son olarak kümeyle birlikte 4 Temmuz’da Los Angeles’taki Hollywood Bowl’da sahne almıştı.

9 Şubat 1951’de Orlando, Florida’da doğan Thomas, kümenin 1971’deki hiti Who’s Gonna Take the Weight’daki prologuyla tanınıyordu. Havalı kıyafetleri ve şapkalarıyla tanınan olan Thomas, tıpkı vakitte kümenin stilistiydi.

1964’te yedi arkadaş, kendilerine Jazziacs ismini vererek caz, soul ve funk karışımı müzik yapmaya başladılar. Thomas ile kümenin kurucuları ortasında Ronald ve Robert Bell kardeşler, Spike Mickens, Ricky Westfield, George Brown ve Charles Smith yer aldı.

Küme iki Grammy Mükafatı ve yedi Amerikan Müzik Mükafatı kazandı. 2014 yılında Soul Train Hayat Uzunluğu Muvaffakiyet Mükafatı ile onurlandırıldılar. Ayrıyeten Rocky, Saturday Night Fever ve Pulp Fiction üzere pek çok üretimde da müzikleriyle yer aldılar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir