Erdoğan: Faiz oranlarında düşüşe geçiyoruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında yüksek enflasyon ve yüksek faiz oranlarıyla ilgili açıklamalarda ...


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında yüksek enflasyon ve yüksek faiz oranlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan şu sözleri kullandı:

* Vaktinde aldığımız önlemlerle Türkiye iktisadı 2021’de 1,8 büyüdü. Salgın devrinde imalat sanayimizi ayakta tutmak için verdiğimiz dayanaklar şu an sonucunu veriyor. Beklenenin çok daha üstünde büyümeyi yakalayacağımızı görüyoruz.

* İktisattaki öncü göstergelere baktığımızda büyüme eğiliminin sürdüğünü görüyoruz. Yüzde 7’nin üzerinde bir büyümeyi yakalayacağız. Şu an bu kendini gösteriyor. Beklenenin üzerinde büyüme öngörüyoruz.

“FAİZ ORANLARINDA DÜŞÜŞE GEÇİYORUZ”

* Enflasyona gelince, ben bilhassa şu anda ağustos ayını geride bıraktığımızda, enflasyonda düşüşü göreceğiz. Bundan bu türlü enflasyonunun daha üst çıkması mümkün değil.

* Faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz. Yüksek faiz yok. Yüksek faiz bize yüksek enflasyonu getirecektir. Düşük faiz düşük enflasyonu getirecektir. Ağustos ayı kırılma noktasıdır. Ağustos’ta düşük enflasyona geçeceğiz.

“2023 GAZIN BİRİNCİ FAZINI HİZMETE SUNACAĞIZ”

* Fatih Sondaj Gemimizin 320 milyar metreküplük keşfi dünyada büyük yankı uyandırdı. Toplamda 540 milyar metreküp rezerv keşfedildi.

* Son bir yılda Karadeniz’de 6 kuyu açtık. Yeni doğal gaz keşifleri için arama çalışmalarımız devam edecek. Keşfedilen doğal gaz karaya 3 şamada çıkarılacak.

* Bir deniz tabanı doğal gaz üretim sistemleri kurulacak. İki, karadaki doğal gaz sürece tesisi kurulacak. Üç, iki üniteyi birbirine bağlayacak boru sınırı üretimi yapılacak.

* 2023 yılında Karadeniz gazının birinci fazını milletimizin hizmetine sunacağız. Yerli sanayi değerli bir modül olacak. Şu an çalışmalar büyük bir heyecanla bölgede devam ediyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir