Erdoğan’dan seçim barajı açıklaması

Bosna Hersek ve Karadağ ziyareti sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan ...


Bosna Hersek ve Karadağ ziyareti sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi.

SEÇİM BARAJI: Barajla ilgili olarak şu anda besbelli hale gelen aslında 7 fakat bu mevzuda Cumhur İttifakı olarak MHP’li arkadaşlarımızın kesin kararını bizim arkadaşlarımız şimdi almış değiller. Lakin 7 netleşmiş vaziyette. MHP de 7’ye olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu, olmaz mı, şimdi önümüze gelmiş değil. O denli bir şey olursa o da olağan konuşulabilir ancak şimdilik bu türlü bir şey yok.

ANAYASA ÇALIŞMALARI: Muhalefet partilerinden rastgele bir beklentimiz yok. Zira biz aslında rastgele bir adımı atmadan muhalefet partileri kapısını kapattı. CHP’si de İP’i de hepsi kapılarını kapattı. O vakit biz hangisine bu yaptığımız çalışmayı, taslağımızı takdim edeceğiz? Biz artık taslağımıza son halini verdikten sonra ben Cumhur İttifakı’nda Devlet Bey’e takdim edeceğim. Devlet Beyefendi de takımıyla gözden geçirecek, ondan sonra çalışmaya devam edeceğiz.

BEDEL ÖDEYECEKLER: Twitter üzere toplumsal medya platformlarının burada yalnızca kuru kuruya bir ofis açmasını kastetmiyoruz. Gelecekler, burada çalışanıyla, her şeyiyle bulunacaklar ve rastgele bir ihlal durumunda cezası da verildiği vakit bu cezaları da tahsil edilecek. Şu an prestijiyle bakıyorsunuz Twitter’ın, Facebook’un, hiçbirisinin rastgele bir yanlış iş yaptıkları vakit muhatap alınabilecek bir özellikleri yok. Biz bunlarla uğraşamayız. Bedel ödeyecekler. Öteki devası yok bu işlerin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir