Erdoğan’ın “faiz indir” çağrısına, Kavcıoğlu’nun cevabı beklenecek

Piyasalarda, MB'nin bu toplantıda apar topar faiz indirimine gitmeyeceği lakin ileti vermekle yetinebileceği belirtiliyor. Yeniden de uzmanlar ...


Piyasalarda, MB’nin bu toplantıda apar topar faiz indirimine gitmeyeceği lakin ileti vermekle yetinebileceği belirtiliyor. Yeniden de uzmanlar, MB’nin sürpriz bir adım atma ihtimalini de göz arkası etmiyor. Temmuz ayında tüketici enflasyonunun yüzde 18.95’e yükselmesi siyaset faizini yüzde 19’da tutan MB’nin hareket alanını hayli daralttı.

Lakin Erdoğan, “Buradan ben de sinyalimi aşikâr yerlere vermiş oluyorum. Bundan sonra enflasyonun daha üst çıkması mümkün değil. Çünkü faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz” demişti. Artık tüm dikkatler MB Lideri Şahap Kavcıoğlu’nun bu bildiriye vereceği karşılığa çevrildi.

12 AĞUSTOS’TA TOPLANACAK

Merkez Bankası’nın (MB), 12 Ağustos’ta yapacağı Para Siyaseti Şurası (PPK) toplantısında alacağı kararlar yakından takip edilecek. Piyasaların genel beklentisi MB’nin yüzde 19 düzeyinde bulunan siyaset faizinde bir değişikliğe gitmeyeceği tarafında. Lakin Erdoğan’ın faiz indirimi davetini dikkate alan kritik bildiriler verebileceği belirtiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir