Ersun Yanal: Eşit ve adil yönetime herkesin ihtiyacı olacak

Muhteşem Lig’in 2. haftasında Fenerbahçe deplasmanında uzunluk gösteren ve alandan 2-0’lık yenilgiyle ayrılan FTA Antalyaspor’da Teknik Yönetici ...


Muhteşem Lig’in 2. haftasında Fenerbahçe deplasmanında uzunluk gösteren ve alandan 2-0’lık yenilgiyle ayrılan FTA Antalyaspor’da Teknik Yönetici Ersun Yanal müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

“ADİL İDAREYE HERKESİN MUHTAÇLIĞI VAR”

Müsabakayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Ersun Yanal, “Çok büyük gol beklentisi taşımayan bir maç oynandı. Bizim oynamak istediğimiz oyunu başından beri denesek de tutturamadık. Bunu daha evvel yaptık ancak bugün marifetli olamadık. Kırılma noktasında da ben çok büyük bir gol beklentisi olan bir maç olduğunu düşünmedim. Puanları paylaşabilirdik. Son noktada olan duruma, herkesin muhtaçlığı olacak. Lig uzun bir süreç. Ligimizde bunlar çok olacak ve umarım herkese lazım olur. Eşit ve adil bir idareye muhtaçlık var. Her kadro için eşit ve adil olursa kimse mağdur olmaz” diye konuştu.

“SİSTEMİ ÇORBA YAPIYORUZ”

Yabancı kuralıyla ilgili olarak görüşleri sorulan Ersun Yanal, “Bir türlü halledemedik bu işi. Çok geniş tabanda tartışılır bu uygulama. Türkiye’nin geleceği konuşulup, akıllı, planlı, projeli bir sistemle çözebiliriz. Çok süratli formda aldığımız kararları, yıllar içinde değiştirerek yapıyoruz ve bunu çorba haline getiriyoruz. Önemli bir planlamayla beklentilerin nasıl karşılanacağının tahlil edilerek yapılması gerekiyor. Bunu çok kolaya indirip, bu sene 14, seneye 13, sonra 12 diyerek sonraki sene yeniden 14 diyoruz” sözlerini kullanırken, grubun 2 maçtır son kısımlarda yediği gollerle ilgili olarak da “Biz aslında futbol oynamaya çalışıyoruz. Bunu becerdiğimiz noktalar var, beceremediğimiz noktalar var. Genç ve deneyimli oyuncuları bir ortada oynatıyoruz. Eksiklerimiz çok fazla. Bugün karşımızda Fenerbahçe vardı. Dünyadaki futbol çok farklı bir noktada oynanıyor. Ben güzel olacağını düşünüyorum. Biz bundan vazgeçmeden devam edeceğiz. Bu grup kesinlikle kaliteli bir dönüş yapacaktır ve yapmaya da başladı bence” açıklamasını yaptı.

“GENÇ OYUNCULAR DAHA FAZLA MÜDDET ALACAK”

Maçtan evvel Fenerbahçe taraftarının kendisine sevgi gösterisinde bulunmasıyla ilgili olarak “Uzun vakit geçirdik bu kulüpte. Bunlar hoş şeyler. Fakat karşılaşmaya öteki halde bakmak gerekiyor. İkisi farklı şeyler. Bugün burada maça çıktık ve gidiyoruz” diyen Ersun Yanal, gruptaki genç oyuncularla ilgili olarak da “Doğukan’ın ufak bir sorunu vardı. Evvelki gün idmana çıkmadı ve sık sakatlıkları da oldu. Oyunun gidişine nazaran değerlendirecektim. Önümüzdeki devirde Türk futbolu için yeteneklerini ortaya koyabilecek bir oyuncu. Başka oyuncularımız da genç isimler. Genç oyuncuları devreye sokma planımızı daha çok göreceğiz. Türkiye Kupası’yla birlikte 40-42 maçımız daha olacak ve genç oyuncularımız çok daha fazla mühlet alacaklar” tabirlerini kullanarak kelamlarını tamamladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir