Eski Adana Demirsporlu Anderson ülkesinde aranıyor

Bir devir Adana Demirspor, Manchester United ve Gremio üzere kulüplerin formasını giyen Anderson, Brezilya'nın Rio Grande do Sul eyaleti İçişleri ...


Bir devir Adana Demirspor, Manchester United ve Gremio üzere kulüplerin formasını giyen Anderson, Brezilya’nın Rio Grande do Sul eyaleti İçişleri Bakanlığı tarafından hırsızlık, çete ve kara para aklama cürümlerinden dolayı aranıyor.

ARAMA KARARI ÇIKARILDI

Radio Gaucha ve Zero Hora gazetesinde yer alan habere nazaran; Savcı Flavio Duarte tarafından hazırlanan belgede, Haziran 2020’de başlatılan ve bitcoin üzerinden kara para aklama hatası üzerine yürütülen ‘Cryptoshow’ operasyonuna nazaran Anderson hakkında arama kararı çıkarıldı.

Anderson’un da bir modülü olmakla suçlandığı küme, Santander Bankası’nın dijital güvenlik sistemini atlattı ve Sao Paulo borsasında süreç gören Gerdau metalurji şirketinden 35 milyon Brezilya Realine (5.5 milyon euro) denk gelen ölçüde pay satın aldı. Daha sonra bu payları satarak bitcoin aldı ve parayı akladı.

Tüm bu mali süreçler Sao Paulo, Porto Alegre, Cachoeirinha ve Porto Velho’da bulunan şirketlere yapılan 11 havaleyle gerçekleştirildi.


ANDERSON ARANIYOR

Anderson’un avukatı Mateus Marques, şikayet hakkında bilgi aldığını ve önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapacağını söyledi.

Son olarak Adana Demirspor forması giyen 33 yaşındaki Anderson’un Brezilya’da olmadığı, ESPN Brezilya’ya nazaran hala Türkiye’de yaşadığı ve  tutuklama kararının kısa müddet içerisinde Türkiye’ye gönderileceği belirtildi.

Operasyon nedeniyle Anderson’un Brezilya’da bulunan tüm banka hesaplarına ve mülklerine önlem kararı konduğu da tabir edildi.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir