Evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

Yüzde 50'nin üzerinde pürüzü bulunan ve tek başına yaşamayıp bakıma muhtaç olan yaşlısına ya da hastasına bakan bireylere verilen meskende bakım ...


Yüzde 50’nin üzerinde pürüzü bulunan ve tek başına yaşamayıp bakıma muhtaç olan yaşlısına ya da hastasına bakan bireylere verilen meskende bakım maaşı vilayet il yatırılmaya devam ediyor. Ödeme sorgulamaları ise e-Devlet üzerinden yapılıyor.

KONUTTA BAKIM MAAŞI YATIRILAN VİLAYETLER

Meskende bakım maaşı yatan vilayetler ortasında; Bolu, Tokat, Uşak, Kırklareli, Samsun, Diyarbakır, Aksaray, Sakarya, Kırıkkale, Ordu, Manisa, Balıkesir, Şanlıurfa, İzmir, Antalya, Bursa, İstanbul, Konya, Zonguldak, Ankara, Karabük, Bilecik, Gaziantep, Afyonkarahisar, Kocaeli, Kayseri, Aydın, Adana yer alıyor.

KONUTTA BAKIM MAAŞI SORGULAMA

MESKENDE BAKIM MAAŞI NASIL ÖĞRENİLİR?

Konutta Bakım maaşı ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu halde sıralanabilir.

Şayet e-devlet siteminde kimlik doğrulaması yapmadıysanız otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş yapmak (kimlik doğrulaması yapmak) için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-devlet şifresidir.

Şayet e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri eksiksiz girdikten sonra giriş yapıp otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan meskende bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir