Evliliğinizi olumsuz yönde etkileyebilecek 8 davranış

Herkes düzgün bir karaktere sahip değildir. Her insanın eşsiz bir kişiliği vardır ve zorluklarla nasıl başa çıkılacağı konusunda kendi anlayışı ...


Herkes düzgün bir karaktere sahip değildir. Her insanın eşsiz bir kişiliği vardır ve zorluklarla nasıl başa çıkılacağı konusunda kendi anlayışı vardır. İlgili bireyler, nahoş davranışları nedeniyle dayanılmaz şartlar yaratmak yerine, birbirlerine hürmetle davranmayı ve uzlaşmaya giden yolu açmayı kabul ederse, bir tartışmada bir sonuca varmak ekseriyetle daha kolaydır. Evlilikte de karşılıklı karakter çatışmaları konut içerisindeki aksilikleri tetikleyebilir. İşte, aile ortamında kaçınmanız gereken davranışlar…

1. İKİ KİŞİLİK KARAR VERME ALIŞKANLIĞI

Bazen birinin tüm sıkıntılarınızı çözmesi ve hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaması hakikaten hoş olsa da, bu her vakit bir sevgi işareti değildir. Birisi her vakit sizin için tüm kararları veriyorsa ve sizin fikrinizi dikkate almıyorsa, bu kişinin sizi nitekim umursadığını mı yoksa yalnızca hükmetme muhtaçlığı mı hissettiğini kendinize sormaya paha.

2. HER ŞEYİ DENETİM ETME DİLEĞİ

Kimi beşerler planlayıcıdır; bir planları olduğunda ve her şey planlarına nazaran gittiğinde kendilerini sakin ve inançta hissederler. Bununla birlikte, bir kişi denetim edici davranış sergiliyorsa ve her şeyi denetim etme muhtaçlığı, kendinizi sakin ve inançta hissetmenize mahzur oluyorsa, o vakit eşinizle tartışmaya kıymet bir şey olabilir.

3. GEREKÇELENDİRME ALIŞKANLIĞI

Karşılıklı hürmet, sağlıklı bir ilginin temelidir. İki kişi bir ortada kendilerini rahat hissederse, neredeyse senkronize yaşamaya başlarlar. Partnerlerden biri başkasından çöpü çıkarmasını isterse, başkası ilgiyi uyumlu tutmakla ilgileneceği için kabul edecektir. Lakin, bir münasebette çözülmemiş problemler varsa, bir tarafın isteklerinin göz arkası edilmesi ve başkasının mazeretleriyle karşılanması olasıdır.

4. BAĞIMLILIK

Çiftlerden birinin başkasına bağımlı olduğu bir ilgi kurmaya değmez. Bağlarda finansal bağımlılık epeyce yaygındır, lakin birçok probleme yol açabilir. Başlangıçta, her iki taraf da birbirlerine karşı hislerine daha fazla odaklandıkları için farklılıklara fazla dikkat etmezler. Lakin tutku bir defa yatıştığında, finansal olarak bağımlı olan ortak kendini rahatsız hissetmeye başlayabilir. Bu nedenle, her iki eş de kendi kendine kâfi olduğunda ve yaklaşık olarak birebir mali seviyede ve ortak çıkarlara sahip olduğunda flört etmek ve evlenmek daha uygundur. Ortakların eğitim seviyeleri, mali durumları ve ilgi alanları ortasında büyük bir fark varsa, ilgiler ziyan görebilir ve hatta sona erebilir.

5. ÖĞRETME VE ELEŞTİRME ALIŞKANLIĞI

Konutta, okulda, üniversitede ve işte tenkit aldığımız için eleştirilmeye alışırız. Bu nedenle tenkit, çoklukla rahatlamayı tercih edeceğiniz partnerinizden duymak istemeyeceğiniz bir şeydir. Partneriniz sizi istediğinizden daha fazla eleştiriyorsa, mevzuyu tartışmaya açın ve tenkitten öteki bir şey duymak istediğinizi açıklayın.

6. KİN TUTMAK

Tahminen de bu karakter özelliği en kötülerinden biridir. Hengameleri hemencecik unutan ve ateşkes teklif eden bir bireyle yaşamak kolay ve keyiflidir. Fakat partneriniz geçen yıl olan bir şeyi unutamıyorsa ve size başarısızlıklarınızı günde birkaç kere hatırlatıyorsa, bu onunla bu mevzuyu konuşmak için düzgün bir nedendir.

7. KISKANÇ HALLER SERGİLEME

Uzun vadeli ilgiler karşılıklı hürmet üzerine konseyidir ve bu temel kural olmadan bir ilgi ayakta kalamaz. Bir durumu dramatize etmeye ya da bir anda kıskançlık ortamı yaratmaya gerek yok. Rastgele bir kuşkunuz varsa, eşinizle nasıl hissettiğiniz hakkında konuşun. Tahminen de hiçbir şey için endişelenmiyorsunuz ve eşiniz endişeleriniz ve kuşkularınız üzerinde çalışmanıza yardımcı olabilir.

8. SABIRSIZLIK

Bazen istediğiniz her şeyi istediğiniz vakit elde etmek imkansızdır. Sabır bir fazilettir ve istediğiniz bir şeyi yapabilmek yahut elde edebilmek için ekseriyetle bir müddet beklemek gerekir. Birçok genç çift, istenen sonuçları çabucak göremediklerinde sıklıkla şikayet ederler. Lakin bir mühlet sonra beşerler işleri hızlandırmanın münasebetlere faydadan çok ziyan getirebileceğini anlarlar. Sabır bir bağlantıda kıymetli bir rol oynar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir