FDA’nın onayından sonra Uğur Şahin’den BioNTech aşısı açıklaması

Corona virüsü salgınına karşı büyük bir süratle mRNA teknolojisi kullanan aşı geliştiren BioNTech’e ABD’den evvelki gün tam onay geldi. ABD’nin ...


Corona virüsü salgınına karşı büyük bir süratle mRNA teknolojisi kullanan aşı geliştiren BioNTech’e ABD’den evvelki gün tam onay geldi. ABD’nin bu alandaki yetkili kuruluşu Besin ve İlaç Dairesi (FDA) bir açıklama yaparak Pfizer ile BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısına tam onay verdi. FDA’dan yapılan açıklamada aşının ABD’de Comirnaty olarak isimlendirileceği da belirtildi.

Aralık 2020’de 12 yaş ve üzerindeki bireyler için “acil kullanım onayı” alan aşı ile ilgili bir açıklama şirketin kurucu ortaklarından olan ve birebir vakitte CEO olarak vazife alan Uğur Şahin’den geldi. FDA onayı ile ilgili konuşan Şahin, “FDA’dan tam onay almak, aşının yüksek oranda tesirli ve inançlı olduğunun altını çiziyor” dedi.

Şahin, “Şirketlerimiz dünya çapında bir milyar dozdan fazla aşı gönderdi. Aşıya erişimi artırmak ve tıpkı vakitte potansiyel varyantlara hazırlıklı olmak için yorulmak bilmeksizin çalışıyoruz” sözünü kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir