Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’dan itiraf: ‘Benim hatamdı’

Harika Lig'in 3. hafta maçında Fenerbahçe, deplasmanda Altay'ı 2-0 mağlup etti. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Teknik ...


Harika Lig’in 3. hafta maçında Fenerbahçe, deplasmanda Altay’ı 2-0 mağlup etti. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira çabayı kıymetlendirdi. Pereira, güç bir maç oynadıklarını belirterek, “Yoğun bir haftaydı bizim için. Finlandiya’ya seyahat ettik ve orada sentetik çimde bir maç yaptık. O maçın da duygusal yükü ağırdı, zira kümelere kalmak istiyorduk. O maçı tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndük ve İzmir seyahati başladı. Nitekim çok büyük bir kadro ruhu sergiledik. Oyuncularım çok özgüvenli oynadılar, düzgün bir gruba karşı ve motive bir ekibe karşı oynadılar. Zira onlar da birinci iki maçlarını kazanmışlardı. Fizikî olarak güçlü bir kadroya karşı oynadık fakat 2-0 üzere net bir skor aldık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Taraftarlarımız futbolcularımızla gurur duyuyorlardır diye düşünüyorum. Oyuncularımıza şapka çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Memnunum, bu ruhla devam etmemiz gerekiyor” dedi.

“BUNLAR TAKTİK VE SİSTEMDEN ÖNEMLİ”

Bir spor yorumcusunun kendisini Che Guevara’ya benzettiğinin sorulması üzerine Pereira, “Daha evvel çok fazla isim taktılar fakat bu şekil bir isim takmamışlardı. Alışılmış ki bu ekibinin ortaya koymuş olduğu ruhta en büyük hisse oyuncularımın. Çok düzgün çalışıyorlar ve birlik halindeler. Şimdi yolun başındayız lakin herkes birlik olmuş durumda. Deneyimli oyuncular, genç oyuncuları koruyor ve onlara yardım ediyor. Herkes gruba yardım etmek için hazır. Bunun için de oyuncularımızı tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum. Bunlar taktik ve sistemden daha kıymetli şeylerdir” diye konuştu.

“İLK YARIDAKİ OYUN BENİM HATAMDI”

Pereira, birinci yarıda konum üretmek manasında eza yaşadıkları sorusuna ise şu halde cevap verdi: “Devre ortasında oyuncularıma ben ve teknik takımım yardım etmeye çalıştık. Bunları uyguladığımız vakitte da ikinci yarının başında ürettiğimiz gol durumlarını yakaladık. Bir şey planladık ve planlarımız güzel gitti. Teknik yöneticinin işi, oyuncularına yardım etmek ve yanılgılarını düzeltmektir. Tahminen de birinci yarıdaki oyun üslubumuz benim yanılgımdı. Zira rakibin geride çok fazla boşluk bırakacağını söylemiştim oyuncularıma. Onlar da daima uzun top oynadılar. Ama bizim oyun biçimimiz bu değil. Biz topa sahip olan ve çeviren bir grup manzarası sergilemek istiyoruz her vakit. İkinci yarıda bunun düzelttik. Oyuncularım da bunu çok güzel bir biçimde uyguladılar. Bu halde iki gol bulduk ve daha fazla da bulabilirdik. Planımız tuttu ve yeterli gitti. Her vakit bu türlü olmayabilir.”

“TARAFTARA TEŞEKKÜR”

Pereira son olarak, Fenerbahçe taraftarlarının toplumsal medya üzerinden kendisinin fotoğrafını paylaşarak “Vardır bir bildiği” sloganının üretildiği sorusunu yanıtladı. Pereira, “Ben ve grubum her vakit oyuncuları geliştirebilmek için çok fazla çalışacağız. Fenerbahçe taraftarı sahiden çok özel. Bu tutkuyu ve sevgiyi her vakit hissediyorsunuz. Geri gelme sebeplerimden birisi de bu. Ben bu sevgiyi gittiğim her yerde hissettim. Dünya’nın neresine gidersem gideyim orada Fenerbahçe taraftarının bana gösterdiği sevgiyle karşılaştım. Onlar da dürüst ve karakterli bir biçimde işimi yapmaya çalıştığımı görüyorlar. Onlara kalpten teşekkür ediyorum. Güç vakitlerimiz da olacaktır fakat biz birlik olursak eminim dönem sonunda hepimizin kutlamak için sebepleri olacaktır diye düşünüyorum. Yarın tıpkı vakitte kıymetli bir gün. Türk halkının Zafer Bayramı’nı kutluyorum” tabirlerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir