Fenerbahçe, TFF’ye tazminat davası açtı

Fenerbahçe, 3 Temmuz'da yaşanan olaylar nedeniyle TFF'ye 250 milyon TL'lik tazminat davası açıldığını duyurdu. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan ...


Fenerbahçe, 3 Temmuz’da yaşanan olaylar nedeniyle TFF’ye 250 milyon TL’lik tazminat davası açıldığını duyurdu.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Tüm kamuoyu tarafından bilindiği üzere ‘2010 – 2011 DÖNEMİ TÜRKİYE ÜSTÜN LİGİ’NİN ŞAMPİYONU FENERBAHÇE’DİR.’

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE KATILMA HAKKI ENGELLENMİŞTİR”

Fenerbahçe’nin ilgili dönemde şampiyon olması ve o devir Türkiye’nin UEFA ülke puanı sıralamasındaki yeri itibariyle elde ettiği direkt UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı, 3 Temmuz Kumpası ile engellenmiştir.

Bu kumpası gerçekleştirenlerin, hak, hukuk ve adalet gayesinden uzak birer FETÖ üyesi oldukları; süreç boyunca tüm yargılamalar sonucunda alenen ortaya çıkmıştır.

Kumpasın başladığı 3 Temmuz 2011 tarihi prestijiyle Fenerbahçe Lideri, idaresi ve taraftarlarının dik duruşu ile başlayan; Adalete Fener Yak kampanyası ile ortaya konan adalet arayışı sonucunda yapılan yine yargılamada tüm Fenerbahçeli yöneticilerin beraatlerine karar verilmiştir.

Ayrıyeten, Fenerbahçe’ye 3 Temmuz Kumpasını kuranlar yargılandıkları Kumpas Davası’nda ağır cezalara çarptırılmışlardır.

Tüm bu gerçekler ve haksızlıklar gün yüzüne çıkmasına karşın Fenerbahçe’nin 3 Temmuz Kumpası sebebiyle doğan maddi ve manevi ziyanları hiçbir biçimde tazmin edilmemiştir.


250 MİLYON TÜRK LİRASI KIYMETİNDE TAZMİNAT DAVASI

Bu doğrultuda her fırsatta lisana getirdiğimiz üzere Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülen en büyük hukuksuzluklardan birinin mağduru olan Fenerbahçe’nin; 3 Temmuz Kumpası sebebiyle uğramış olduğu her çeşit zararın tazmini için; o devir verdiği kararlarla bu zararın oluşmasına sebebiyet veren Türkiye Futbol Federasyonu’na karşı bu sürecin birinci adımı olarak fazlaya dair haklarımız gizli tutularak 250 Milyon Türk Lirası fiyatında tazminat davasını açtığımızı tüm kamuoyuna bildiririz.

Büyük Fenerbahçe taraftarı, 3 Temmuz’da başlayan karanlık süreçten bugüne kadar Kulübü’ne yapılan tüm adaletsizliklerin, kumpasın ve oyunun karşısında dimdik durmuştur. Bugün, Kulübümüzün ortaya koyacağı hak arayışında da milyonlarca taraftarımızın sürecin başında olduğu üzere Fenerbahçe’nin yanında olacağına inancımız tam ve Türk Yargısı’na olan itimadımız de sonsuzdur! Taraftarımıza bu vesile ile bir sefer daha teşekkür ederiz.” tabirleri kullanıldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir