Filiz Akın hastaneye yatırıldığı görüntüleri paylaştı: Corona kadar ölümcül

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle geçen perşembe günü hastaneye kaldırılan oyuncu Filiz Akın 3 gün ağır bakımda kaldı. Sıhhat durumu düzgüne ...


Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle geçen perşembe günü hastaneye kaldırılan oyuncu Filiz Akın 3 gün ağır bakımda kaldı. Sıhhat durumu düzgüne giden sanatkarın olağan odaya alındığı öğrenildi.

“TANSİYON TEHLİKELİ DERECEDE DÜŞÜK…”

Son olarak, Instagram hesabından hastaneye yatırıldığı anları paylaşan Akın, takipçilerine sıhhat durumuyla ilgili bilgi verdi. Oyuncu, sepsis hastalığı ile gayret ettiğini lisana getirdi.

Akın, gönderisinde, “Bu kadar üst üste gelen yangın ve sel felaketlerindeki acılara yürek dayanmıyor ve hastalanma derecesinde etkileniyor insan’ demiştim. Burada ikinci kez Bodrum’daki özel bir hastaneye getirilmişim. Tansiyon tehlikeli derecede düşük, ateş 42… (Sepsis’e karşı uğraşta mevtten kıl hissesi kurtaranlara, corona virüsü kadar ölümcül olan, baştan ayağa kadar iltihapla kişiyi ele geçirerek, yok eden bakteriden daha süratli bir formda tedavi yüklemesi yapan hekimime, ağır bakım meleklerine, kritik durumda tedavim için dikkatle, yanımdan neredeyse ayrılmayan acil servis hemşirelerine, merak eden, düzgünleşme dilekleri ve dualarını yollayan sizlere çok teşekkür ederim” tabirlerine yer verdi.

“MİDEME TÜP TAKILDI”

Midesine tüp takıldığını da söz eden Filiz Akın, serumla tedavisine bir mühlet meskende devam edileceğini de açıkladı.

SEPSİS HASTALIĞI NEDİR?

Sepsis, bedenin bir enfeksiyona karşı verdiği reaksiyonun neden olduğu, kimi olaylarda potansiyel olarak hayatı tehdit eden bir duruma verilen isimdir.

Bağışıklık sistemi olağanda bedende görülen bir enfeksiyonla savaşmak için kan deveran sistemine çeşitli kimyasal unsurları salar. Sepsis, bedenin bu kimyasal unsurlara karşı yansısı istikrarsız olduğunda ve birden fazla organ sistemine ziyan verebilecek değişiklikler tetiklendiğinde ortaya çıkar.

Devam eden sepsis daha ağırlaşarak, septik şoka ilerlerse, bireyin tansiyonu, yani kan basıncı değerli ölçüde düşer. Bu da bireyin vefatına yol açabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir