Finlandiya, 1.981 Bitcoin’i satmak için kurulcu bulmaya çabalıyor

Finlandiya'nın dönüştürmek istediği Bitcoin'lerin pahası yaklaşık 79 milyon doları (yaklaşık 670 milyon TL) buluyor. FİYATIN ARTMASI TESİRLİ ...


Finlandiya’nın dönüştürmek istediği Bitcoin’lerin pahası yaklaşık 79 milyon doları (yaklaşık 670 milyon TL) buluyor.

FİYATIN ARTMASI TESİRLİ

Ülkenin gümrük yönetimi, 2 milyon Euro’ya ulaşabilecek iki yıllık bir mutabakat için üç kurulcu ile muahedeyi bekliyor. Hükümetin 2018 üzere erken bir tarihte satış yapmak istediği lakin bunun bir sefer daha hatalıların eline geçmesinden korktuğu bildirildi. Bununla birlikte, Bitcoin’in yükselen fiyatı, Fin makamlarını tasfiye etmeye itmiş üzere görünüyor. Son yıllarda birçok ülke, ABD’nin birinci adımı 2014’te atmasıyla birlikte cezai soruşturmalar sırasında ele geçirilen kripto para ünitelerini sattı. Finlandiya gümrük yönetimi yetkilileri, kripto para ünitesi Bitcoin’lere uyuşturucu satıcısı Douppikauppa’nın tutuklanmasının akabinde 2016 yılında el koymuştu.

Kripto paralara yeni vergi geliyor

SON devirde dijital paralarla ilgili acil düzenleme yapılmasını talep eden ABD senatörleri kripto vergilerini artırmak istiyor. Siyaset yapıcılar bu vergiler yoluyla 28 milyar dolar daha toplamayı planlıyorlar. Bu fonlar, ülkenin ulaşım ve elektrik altyapısına yapılacak 550 milyar dolarlık yatırımın bir kısmını oluşturacak.

Balinaların Ethereum stokları tepe yaptı

KRİPTO para borsalarının dışında  süreç gören en büyük 10 Ethereum adresinin toplam birikiminin 21.3 milyon Ethereum’a ulaştığı belirtiliyor. Bu sayı, Ethereum piyasaya sürüldüğü 2015 yılından beri görülen en büyük seviyeyi temsil ediyor.  Balinalar olarak nitelendirilen kurumsal yatırımcılar üzere büyük yatırımcılar, birikimlerini ekseriyetle borsalar yerine soğuk depolamada tutmayı tercih ediyor. Bu tipten yatırımcılar, çoğunlukla satış yapma planları olduğu vakit birikimlerini borsada tutuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir