Ford, çip krizi nedeniyle bazı sevkiyatları erteledi

Koronavirüs salgınının tesiriyle otomotivde yaşanan tedarik sorunu devam ediyor. Dünyada yaşanan tedarik krizi nedeniyle birçok marka ...


Koronavirüs salgınının tesiriyle otomotivde yaşanan tedarik sorunu devam ediyor. Dünyada yaşanan tedarik krizi nedeniyle birçok marka fabrikalarda üretimi durdurma yahut yavaşlatma kararı almıştı.

Şu ana kadar birtakım fabrikalarında üretimi yavaşlatmak zorunda kalan  ABD’li üretici Ford, çip krizinin tesirlerini şimdi atlatabilmiş değil. Şirket, tedarik problemleri nedeniyle Mach-E elektrikli araçlarının sevkiyatını erteleme kararı aldı.

6 HAFTA GECİKME

Ford, mevzuyla alakalı yaptığı duyuruda araç siparişi veren müşterilerinin, teslimatlarında en az altı haftalık bir gecikme yaşanacağını bildirdi. Ayrıyeten üretici, gecikmeyi telafi etmek ismine da 700 mil (1.126 KM) fazladan sürüş imkanı sağlayan ekstra 250 kWh değerinde ek şarj takviyesi sağlayacağını aktardı.

Amerikan araba üreticisi, yaşanan gecikme hasebiyle müşterilerine gönderdiği e-postada hususla alakalı şu sözleri kullandı:

“Mustang Mach-E aracınızı teslim etmek için durmadan çalışırken, araç teslimatınızın en az altı hafta erteleneceğini kestirim ediyoruz. Aracınız için gerekli çip tedariği sağlandığında araç durumunuz güncellenecek ve kestirimi teslimat haftasını içeren bir e-posta gönderilecek.”

Ford’un sağlayacağı ek şarj ile birlikte, Mach-E sahiplerinin elektrikli arabaları ile aldıkları fiyatsız şarjın böylece iki katına çıktığı da belirtiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir