Fransa, Doha ve Kabil’de Taliban’la görüştü

Taliban'ın Afganistan'da idaresi ele geçirmesinin akabinde, kurulacak yeni hükümetin memleketler arası meşuiyeti tartışma konusu olurken birçok ...


Taliban’ın Afganistan’da idaresi ele geçirmesinin akabinde, kurulacak yeni hükümetin memleketler arası meşuiyeti tartışma konusu olurken birçok ülke temas kurmaya başladı.

Fransız yetkililer de Taliban’la görüştü.

DOHA VE KABİL’DE GÖRÜŞTÜLER

Fransa Dışişleri Bakanlığı’ndan kamu yayıncısı France Info’ya yapılan açıklamada, Fransız yetkililerin, Doha ve Kabil’de Afganistan’dan tahliyelerin kolaylaşması için Taliban’ın temsilcileriyle temaslar gerçekleştirdiği teyit edildi.

Taliban Sözcüsü Süheyl Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fransa‘nın eski Kabil Büyükelçisi François Richier’in başkanlığındaki Fransız delegasyonunun Taliban’ın Siyasi Ofisinden Şer Muhammed Abbas Stanikzay’ın başkanlığındaki delegasyonla dün Doha’da bir ortaya geldiğini belirtti.

SİYASİ MESELELER ELE ALINDI

Şahin, görüşmede Afganistan’ın siyasi problemleri ile Kabil Havalimanı’ndaki durumun detaylı olarak ele alındığını kaydetti.

Afganistan’dan tahliye operasyonlarına bugün son veren Fransa, şimdiye kadar bu ülkeden 100’ün üzerinde Fransız ve 2 bin 500’den fazla Afgan’ı getirdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir