Fransa’da orman yangınlarına müdahale sürüyor

Fransa'nın güneyinde birçok bölgede Pazartesi günü başlayan yangınlara karadan ve havadan müdahale devam ediyor. Yangının yoğunluk gösterdiği ...


Fransa’nın güneyinde birçok bölgede Pazartesi günü başlayan yangınlara karadan ve havadan müdahale devam ediyor.

Yangının yoğunluk gösterdiği Var bölgesindeki yangın Saint Tropez kıyısından gözlenirken dumanlar ve faal çalışan yangın söndürme uçakları vatandaşlar tarafından kaydedildi.

7 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Yangın başladığından bu yana bölgeden 7 bin kişi tahliye edilirken, 10’dan fazla otoyol acil durum hariç kullanıma kapatıldı.


5 İTFAİYECİ YARALANDI

Yaklaşık 900 itfaiye erinin müdahale ettiği yangında 6 bin 700 hektarı alan küle döndü. Yangınların aktif olduğu bölgelerden olan Aude bölgesi valiliğinden yapılan açıklamaya nazaran 5 itfaiye eri yangın söndürme çalışmaları sırasında yaralandı.

Yolları denetim etmek üzere toplam 120 jandarma eri vazife alırken, 11 Canadair uçağı, 3 helikopter, ve 2 Dash yangın uçağı toplam 400 yangın sondürme seferi gerçekleştirdi.

Öte yandan Var bölgesinde Bormes-les-Mimosas kentinin kurtuluşunun anma merasimine katılan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yaptığı açıklamada “Ateş bize topraklarımızın, manzaralarımızın, günlük hayatımızı oluşturan pastoral yerlerin kırılganlığını ve tutuştuklarında cehennem olabileceğini hatırlatıyor.” dedi.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir